Kursy języka japońskiego – Nasi lektorzy i współpracownicy

 

AKARI-Jezyk-japonski-nasi lektorzy
Kursy języka japońskiego w AKARI prowadzą doświadczeni, profesjonalni lektorzy, dzięki którym żywy japoński stoi w centrum zajęć. Dokładają starań, aby zajęcia były zarówno efektywnie, jak i przyjemnie spędzonym czasem. Dzięki nim nie tylko poznasz współczesny język japoński, ale też pogłębisz swoją wiedzę o kulturze Japonii i znajdziesz tu odskocznię od szkoły i pracy. A dzięki współpracującym z nami pasjonatom i znawcom kultury japońskiej, masz szansę wziąć udział w wielu ciekawych warsztatach, związanych zarówno z kulturą tradycyjną, jak i współczesną.

Kursy języka japońskiego – poznaj nasz zespół!

ANIA SENSEI   ( AKARI代表 / 翻訳・通訳者)
Ania-sensei-AKARIZałożycielka AKARI, nauczycielka i tłumaczka języka japońskiego. Ukończyła studia magisterskie na japonistyce Uniwersytetu Warszawskiego. Jeszcze w trakcie studiów zdała egzamin Nihongo nōryoku shiken na najwyższym poziomie 1 kyūWielokrotnie wyjeżdżała na stypendia do Japonii, zarówno jako studentka, jak też nauczycielka języka japońskiego. Prowadziła kursy w różnych szkołach językowych. Posiada uprawnienia pedagogiczne, stale doskonali swój warsztat metodyczny na szkoleniach w Polsce i Japonii. Odpowiada za przygotowanie i prowadzenie zajęć w Warszawie i w Białymstoku. Bierze również udział w wydarzeniach promujących język i kulturę japońską.

 

 

HIROSHI SENSEI   ( AKARI 総合 ディレクター )
AKARI-Hiroshi-senseiDyplomowany lektor języka japońskiego. Ukończył studia na uniwersytecie Gakushūin Daigaku w Tokio. Koordynuje różnorodne działania AKARI. Odpowiada za przygotowanie i prowadzenie zajęć grupowych w Białymstoku i Warszawie. Prowadzi też kursy konwersacyjne dla grup zaawansowanych i zajęcia z prawniczego japońskiego. Poza nauczaniem języka japońskiego bierze aktywny udział w różnorodnych wydarzeniach promujących kulturę Japonii. Odpowiada też m.in. za ostateczny kształt tekstów w języku japońskim na oficjalnej stronie internetowej Anny Marii Jopek.
Na zajęciach stawiam na podejście komunikacyjne, staram się uczyć żywego japońskiego. Uczę zwrotów z współczesnego języka, których nie znajdziecie w podręcznikach.”

 

KANAKO SENSEI   (イベント企画、管理栄養士、WEBサイト担当)
AKARI-Jezyk-japonski-Kanako-senseiUkończyła studia na uniwersytecie Rikkyō Daigaku w Tokio, ma uprawnienia pedagogiczne.
Jest naszą wyrocznią w kwestiach japońskich manier i kuchni (certyfikat Katei Ryōri Ginō Kentei). Ma również uprawnienia doradcy zawodowego (certyfikat Sangyō Counselor).
Stale wspiera AKARI swoją wiedzą i doświadczeniem, współpracując przy tworzeniu materiałów na zajęcia, konsultując tłumaczenia i in. Prowadzi m.in. warsztaty kuchni japońskiej.
Mam nadzieję, że podczas warsztatów będziemy przyjemnie spędzać czas, wzajemnie poznając kultury naszych krajów.

 

KAMILA SAN ( AKARI 学校 アドバイザー )
AKARI.Kamila-sanUkończyła studia magisterskie na japonistyce Uniwersytetu Warszawskiego.
Po studiach, z myślą o przybliżeniu Japończykom naszego kraju, założyła biuro turystyczne i konsultingowe, które prowadzi do tej pory.
Wykorzystując swoje bogate doświadczenia w relacjach polsko-japońskich, od 2018 roku jest również doradcą AKARI.

豊富な職務経験を持つAKARIの頼れるアドバイザー。
本業の経営コンサルタントとしての経験を活かし、翻訳業務、日本語教育、地域貢献活動など、幅広い分野での助言を通してAKARIの活動を全体的にサポート!

 

AKIHITO SENSEI ( AKARI 料理ワークショップ担当  )
AKARI-Akihito-senseiWspółpracuje z AKARI od 2019 roku. Przybliża uczestnikom naszych kursów urok Japonii przez i od kuchni:)
Od wiosny 2019 r. prowadzi dla naszych uczniów bezpłatne warsztaty kuchni japońskiej.

AKARIの学習者のための無料・和食ワークショップを担当する日本食エバンジェリスト。
持ち前のセンスの良さと、豊富な経験を兼ね備えた、頼れる兄貴的存在。
これまでに開催した和菓子ワークショップで人気を博し、次回のワークショップにも期待が高まる。

 

AGNIESZKA SENSEI   (AKARI日本語パートナー)
Agnieszka-Sensi-AKARIAbsolwentka japonistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Przygodę z nauką japońskiego rozpoczynała na naszym kursie, a w 2020 r. dołączyła do grona lektorów.
Ukończyła roczne stypendium na Uniwersytecie Żeńskim Gakushūin oraz półtoraroczny program badawczy Japońskiego Ministerstwa Edukacji na Uniwersytecie Ochanomizu. Zdała egzamin Nihongo nōryoku shiken na najwyższym poziomie N1.
Podczas swojego pobytu w Japonii przeprowadziła wiele badań terenowych – zajmowała się głównie świętami i festiwalami matsuri.
Jej pasją są podróże, szczególnie te po Japonii, oraz fotografia.
AKARIで日本語学習をスタートし、大学進学や2度の留学を経て、満を持して2020年4月よりAKARIへ合流!
日本語能力レベルN1に加えて、卓越した安定性とクオリティーを兼ね備え、学習者や仲間からの信頼も厚い。

ALEKSANDRA SENSEI  ( AKARI日本語パートナー )
AKARI-Aleksandra-sensei.Dołączyła do zespołu AKARI w 2018 r. Ukończyła studia magisterskie na japonistyce Uniwersytetu Warszawskiego.
Przez rok pracowała jako nauczyciel – asystent w szkole Hyōgoken Harima Kōtōgakkō w Himeji a także prowadziła wykłady promujące Polskę w Konsulacie Honorowym RP w Kobe.
Lubi japońską kuchnię, ceremonię parzenia herbaty i podróże. W wolnym czasie chętnie jeździ konno.
„Chciałabym, żeby zajęcia odbywały się w miłej atmosferze a prezentowany na nich materiał był ciekawy i angażujący.
日本での職務経験とチームワーク、10代をイギリスで過ごした体験から多文化への寛容さを併せ持つ。授業では学習者中心のアプローチを得意とする。持ち前の柔軟性と献身性を発揮し、チームへの貢献は絶大!

WIOLA SENSEI  (AKARI 日本語パートナー)
AKARI-Jezyk-Japonski-Wiola-senseiW trakcie studiów na japonistyce Uniwersytetu Warszawskiego odbyła roczne stypendium na Uniwersytecie Żeńskim Gakushūin w Tokio, gdzie należała do uniwersyteckiego klubu chadō (tradycyjnej ceremonii herbacianej) i miała okazję uczestniczyć w kilku oficjalnych spotkaniach herbacianych.
”Pytajcie o wszystko, co związane Japonią i naszymi zajęciami! Nie obiecuję, że będę znała odpowiedzi na wszystkie pytania od razu, ale obiecuję, że będę ich szukać aż znajdę :) Mam nadzieję, że razem stworzymy atmosferę opartą na wzajemnej komunikacji, w której każdy będzie czuć się komfortowo!”
N1レベルの日本語能力と高い適応力を活かし、2021年11月よりグループ授業を担当。豊富な日本との経験を有し、日本事情にも精通。日本語の授業にとどまることなく、様々な分野で活躍中!

WIKTORIA SENSEI (AKARI 日本語パートナー)
AKARI-Jezyk-Japonski-Wiktoria-senseiDo zespołu AKARI dołączyła w 2023 roku.Zdała egzamin Nihongo nōryoku shiken na najwyższym poziomie N1. Prezentuje bardzo wysoki poziom znajomości języka japońskiego i – po pomyślnym przejściu etapu kwalifikacyjnego – dołączyła do zespołu AKARI w 2023 roku. Prowadzi zajęcia w grupach dla początkujących oraz wykłady kulturowe.
„Jestem studentką 5 roku (studia magisterskie) na kierunku japonistyka na Uniwersytecie Warszawskim. W ubiegłym roku przebywałam na rocznym stypendium na Osaka University. Moim celem jest kariera badawcza i nauczanie na uniwersytecie. Pasjonuje mnie kultura japońska, zarówno tradycyjna jak i popularna, zwłaszcza malarstwo tuszowe suibokuga oraz wpływy chińskie w kulturze japońskiej.”
2023年加入メンバー。日本語能力レベルN1に加えて、日本での豊富な経験、適応力を兼ね備え、現役大学生にしてセレクションをくぐり抜けたAKARI最年少講師。高いポテンシャルと吸収力を武器に研鑽を積み、将来は大学教授の道を志す。日本文化への造詣が深く、AKARIの日本文化講座も担当中!

KATT LETT  SENSEI ( AKARI マンガワークショップ担当  )
AKARI-Katt-Lett-SenseiMichalina Daszuta, znana również jako Katt Lett, współpracuje z AKARI od 2019 roku. Autorka m.in. „Exitus Letalis” i „Artificial People: Magenta” https://pl-pl.facebook.com/KattLett/
Dla uczestników naszych kursów języka japońskiego prowadzi warsztaty / minikursy rysunku w stylu mangowym.

ポーランドで活躍するプロの漫画家、2019年加入メンバー。
AKARIが開催する漫画の描き方ワークショップ(無料・短期講座)の講師を務める。
これまでに多数の漫画作品を出版しており、ワークショップの後は参加者からサインの列ができる人気漫画家!


AGATA  SENSEI
  ( AKARI 日本語パートナー )
AKARI-Jezyk-Japonski-Agata-Sensei
Absolwentka lingwistyki stosowanej na Uniwersytecie Warszawskim, posługuje się także językiem francuskim i angielskim. Odbyła roczne stypendium Japońskiego Ministerstwa Edukacji na Uniwersytecie Dōshisha w Kioto, podczas którego zdała egzamin Nihongo nōryoku shiken na najwyższym poziomie N1. Poza nauczaniem tłumaczy mangi, a prywatnie jest zapaloną graczką. Z Japonii przywiozła sporo planszówek, które uwielbia przedstawiać innym.

2024年新規加入メンバー。日本語能力レベルN1、フランス語、英語にも精通。現在は出版社にて日本の漫画翻訳に携わり、相手の立場に立って臨機応変に行動できる”気配り力”の持ち主。今後の活躍に注目!

 

PAULINA SENSEI  ( AKARI 日本語パートナー )
Paulina-senseiUkończyła studia magisterskie na japonistyce oraz lingwistyce stosowanej Uniwersytetu Warszawskiego. Poza językiem japońskim, biegle posługuje się również francuskim, hiszpańskim i angielskim. Na trzecim roku studiów odbyła roczne stypendium naukowe na Żeńskim Uniwersytecie Gakushūin w Tokio, podczas którego zdała egzamin Nihongo nōryoku shiken na najwyższym poziomie 1 kyū. Do Japonii wyjeżdżała kilkukrotnie zarówno w celach turystycznych, jak i zawodowych. Od kilku lat uczy japońskiego na wszystkich poziomach zaawansowania oraz wykonuje tłumaczenia.
„Nauczanie języka japońskiego i kultury Japonii jest moją pasją. Zajęcia urozmaicam autentycznymi materiałami przywiezionymi z Japonii, aby moje lekcje były ciekawe i różnorodne.”
専門であるフランス語及び英語に加えて、日本語やスペイン語も華麗に操る言語のスペシャリスト!

 

AGNIESZKA SENSEI  ( AKARI 日本語パートナー )
AKARI-Agnieszka-sensei
Absolwentka japonistyki oraz International Business Program Uniwersytetu Warszawskiego. Ukończyła roczne stypendium w Japonii na Uniwersytecie Josai. Odbyła również staż w jednym z przedsiębiorstw w Tokio w dziale Public Relations. Obecnie wspiera japońską firmę w wejściu na polski rynek.
Ma kilkuletnie doświadczenie w nauczaniu języka japońskiego.

かつてAKARIで日本語を学んでいた経験もあり、学習者目線の満足度の高い授業を期待!
多彩なスキルを持ち合わせ、日本語教育以外にも様々な面で活躍中。

 

JUSTYNA SAN ( AKARI 学生 アドバイザー )
AKARI-Justyna-sanJest naszym doradcą od 2018 r. – doradza nam w różnych kwestiach, patrząc na zajęcia z perspektywy uczestnika kursu. Podczas nauki w liceum uczestniczyła w naszych kursach stacjonarnych, a po paru latach przerwy, już jako studentka, wróciła na nasze zajęcia jako uczestniczka kursu online.

2018年より学生アドバイザー。
教室での対面授業の後、現在オンラインのグループ授業に参加中。
AKARI学生アドバイザーとして、日本語学習者の目線から学校の改善活動に取り組む。
若者の立場からの自由闊達な新規企画の発案と、実施補助などが期待されている。

 

JAROSŁAW SENSEI ( 公認通訳 ・ 翻訳者 )
AKARI-Jarek-senseiWspółpracujący z nami tłumacz języka japońskiego.
Ukończył studia magisterskie w Zakładzie Japonistyki Uniwersytetu Warszawskiego.
Pracował w Ministerstwie Spraw Zagranicznych.
Doświadczenie jako nauczyciel i  wykładowca zdobywał i wykorzystywał m.in. w Szkole Japońskiej przy Ambasadzie Japonii w Warszawie i w Szkole Języka i Kultury Japońskiej.
Pilot i przewodnik wycieczek. Interesuje się japońskimi ogrodami.
Wykonuje tłumaczenia ustne głównie o tematyce technicznej i prawnej oraz tłumaczenia przysięgłe dokumentów.


GABRYSIA  SENSEI  ( AKARI 日本語パートナー )
AKARI Jezyk Japonski Gabriela-sensei Była uczennica AKARI oraz obecna studentka trzeciego roku warszawskiej Japonistyki, gdzie dalej zgłębia japoński język oraz kulturę. Odbyła miesięczny pobyt w Japonii, skupiający się na zbieraniu materiałów do pracy licencjackiej dotyczącej święta Tanabata. Należy do stowarzyszenia drogi herbaty Urasenke i aktywnie dzieli się kulturą Japonii na wydarzeniach uniwersyteckich. Prywatnie interesuje się japońską popkulturą, tradycyjnymi słodyczami wagashi czy opowieściami ludowymi i religią shintō.

3年間AKARI日本語スクールで学んだ後、ワルシャワ大学日本学科へ進学。2023年よりAKARIでの日本語個別授業、オンライン日本文化講座も予定。日本でのインターンシップや、レギアワルシャワ所属の日本人サッカ―選手のインタビュー通訳を担当するなど様々な分野で活躍中!

 

OLA SAN ( AKARI 学生 アドバイザー )
Aleksandra san AKARIOd 2018 roku jest naszym doradcą – doradza nam w różnych kwestiach, patrząc na zajęcia z perspektywy uczestnika kursu. Uczyła się japońskiego z nami przez trzy lata, a obecnie w gronie uczestników zajęć mamy młodszą siostrę Oli.

2018年より学生アドバイザー。
姉妹で日本語を学ぶAKARI学生アドバイザーとして、日本語学習者の目線から学校の改善活動に取り組む。
若者の立場からの自由闊達な企画を発案、イベント・ワークショップ補助としても活躍中!

 

 

MAJA SENSEI  ( 通訳 ・ 翻訳者  )
Maja-sensei-AKARIUkończyła studia magisterskie w Zakładzie Japonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. Jeszcze w trakcie studiów zdała egzamin Nihongo nōryoku shiken na najwyższym poziomie 1 kyūWielokrotnie wyjeżdżała do Japonii, w tym na roczne stypendium na Uniwersytet w Kumamoto i na stypendium Japan Foundation dla lektorów. Ma wieloletnie doświadczenie w nauczaniu języka japońskiego i prowadzeniu warsztatów poświęconych kulturze japońskiej.

Zajęcia przygotowuję z myślą o osobach, które chcą uczyć się efektywnie i jak najszybciej nauczyć się rozmawiać w języku japońskim. Chętnie służę też radą tym, którzy planują podróż do Japonii.
AKARI・Kotonoha日本語学校両校で同時に日本語を教えるユーティリティープレイヤー。現在育児休暇中。

 

ADA  SAN  ( AKARI 学生 アドバイザー )
ADA-san-AKARIZaczęła doradzać nam w różnych kwestiach jako świeżo upieczona uczennica liceum i nasza kursantka. Rady otrzymywane od osoby, patrzącej na zajęcia z pozycji uczestnika kursu uważamy za szczególnie cenne.

2018年より学生アドバイザー。
AKARI学生アドバイザーとして、学習者の目線から学校の改善活動に取り組む。
また、若者向けの企画立案や、ワークショップ・イベント補佐としても活躍中!

 

PAWEŁ SENSEI ( AKARI 臨時日本語講師 )
AKARI-PAWEL-SENSEI
Sporadycznie współpracuje z nami jako lektor na zastępstwo. Studiował język japoński na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu. Pasjonuje się znakami kanji. Obecnie zajmuje się opisywaniem historii poszczególnych znaków, badaniem ewolucji ich kształtu na przestrzeni wieków oraz porównywaniem współczesnych wersji chińskiej oraz japońskiej. Jednym z jego priorytetów jest szczegółowe przeanalizowanie co najmniej 5 tys. znaków. Pracuje nad własnym podręcznikiem dla tych, którzy interesują się pismem japońskim i chcą je lepiej poznać i zrozumieć.

専攻は音楽と日本語というユニークなキャリアの持ち主。音楽で培った創造性と柔軟性を活かし、日本語教育の分野でも活躍が期待されている。日本語教育の経験を積み、今後はAKARIの臨時講師としての活躍の場を模索中。

KATARZYNA SENSEI ( パートナースクール講師 )
Katarzyna-senseiLektorka z partnerskiej Szkoły języka japońskiego Kakehashi. Absolwentka japonistyki Uniwersytetu Warszawskiego, stypendystka Japońskiego Ministerstwa Edukacji.
Pasjonatka kimon, znawczyni szeroko pojętej kultury japońskiej – wielokrotnie prowadziła spotkania i wykłady poświęcone kulturze Japonii, udzielała wywiadów w Dzień dobry TVN.
Ma wieloletnie doświadczenie w nauczaniu języka japońskiego i kultury japońskiej.
Prowadzi część zajęć indywidualnych.

 


Nasi polscy lektorzy:
ukończyli studia na japonistyce Uniwersytetu Warszawskiego z tytułem magistra
niejednokrotnie brali udział w stypendiach i szkoleniach w Japonii
zdobyli certyfikat Nihongo Noryoku Ninteisho pierwszego stopnia

Nasi lektorzy-Japończycy:
mają odpowiednie przygotowanie merytoryczne i pedagogiczne
mają doświadczenie w nauczaniu języka japońskiego jako obcego

I jedni i drudzy:
lubią to, co robią :)
są na bieżąco z tym, co dzieje się w Japonii
starają się nieustannie poznawać współczesną kulturę Japonii i współczesny japoński, by móc Ci je przekazać
 doskonalą swój warsztat poprzez udział w szkoleniach organizowanych przez Japan Foundation, OECD Japan Seminar i wielu, wielu innych
starają się, by każde kolejne zajęcia były lepsze od poprzenich :)
 potrzeby Słuchaczy stawiają na pierwszym miejscu :)


 Kwalifikacje lektorów

Oto potwierdzenie kwalifikacji naszych lektorów – dyplomy potwierdzające kwalifikacje merytoryczne i metodyczne oraz zaświadczenia z kursów i szkoleń, w których uczestniczyli zarówno w Polsce, jak i w Japonii. Zależy nam na nieustannym doskonaleniu warsztatu, więc gwarantujemy, że na tym nie poprzestaniemy :) 

AKARI-Jezyk-Japonski-講師資格2023

kurs japonskiego Warszawa ogloszenia
Zachęcamy do zapoznania się z informacjami o możliwości nauki na naszych kursach japońskiego w Białymstoku i na kursach japońskiego w Warszawie.

Nasi lektorzy włączają się w różne wydarzenia promujące kulturę Japonii i język japoński – O nas w mediach
jezyk japonski i kultura AKARI w mediach

Dotychczasowa współpraca

jezyk japonski wspolpraca

私たちは多くの人々との出会いを通して、新しく深みのある価値を発見し、共に学び合える場を創造していきたいと考えています。日本文化に興味がある、日本語を学びたいという学習者の想いを、バラエティーに富んだ授業と価値の創造を通して、学習者と一緒に形にしていきます。
AKARI kursy języka japońskiego Manga, Anime, egzaminy JLPT

Powrót na stronę główną – AKARI Nauka języka japońskiego.