Wydarzenia・求人情報

kurs japonskiego Warszawa ogloszeniaOprócz kursów języka japońskiego w Warszawie i w Białymstoku oraz działalności związanej z tłumaczeniami, prowadzimy zajęcia i warsztaty poświęcone językowi i kulturze japońskiej. Bierzemy także aktywny udział w wydarzeniach związanych z Japonią, wiele z nich współorganizując.

Oto wybrane z wydarzeń, które organizowaliśmy lub w których aktywnie uczestniczyliśmy oraz te, które są dopiero przed nami.

Sprawdź, gdzie można nas znaleźć i co polecamy!

DZIAŁALNOŚĆ WOLONTARIACKAAKARI-地域貢献活動
Często angażujemy się w różne imprezy i wydarzenia promujące kulturę japońską i wiedzę o Japonii. Oto niektóre z nich:

WYDARZENIA PRZYBLIŻAJĄCE KULTURĘ JAPOŃSKĄ DZIECIOM – dotychczas wzięliśmy udział już w kilkudziesięciu wydarzeniach skierowanych do najmłodszych.
TYDZIEŃ JAPOŃSKI JAPAN WEEK – we współpracy z Uniwersytetem w Białymstoku byliśmy organizatorami tej imprezy, która cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Można było wysłuchać wykładu pana Yamanaki, Ambasadora Japonii w RP, wziąć udział w naszych zajęciach języka japońskiego, wysłuchać wykładu o japońskiej literaturze czy zobaczyć pokaz makijażu w stylu współczesnej Japonki.
LEKCJE BIBLIOTECZNE – w szkołach i bibliotekach publicznych spotykamy się z dziećmi, młodzieżą, a czasem nawet grupami dorosłych. Prowadzimy spotkania promujące wiedzę o Japonii i przybliżające życie codzienne Japończyków.
CZWARTY TYDZIEŃ CZYTANIA DZIECIOM – czytaliśmy dzieciom baśnie japońskie, zaówno w oryginale, jak i w naszym tłumaczeniu.
ŚWIĘTO ORIGAMI – co roku bierzemy udział w tej cieszącej się zainteresowaniem dzieci i ich rodziców imprezie i co roku staramy się zaproponować coś innego. Prowadziliśmy już m.in. kaligrafię dla dzieci, pokaz zakładania yukaty, czy lekcje japońskiego dla najmłodszych.

Cieszymy się, że nasi uczniowie również biorą udział w wielu imprezach o tematyce japońskiej w ramach wlontariatu. Wielu z nich uczestniczyło w Matsuri Piknik z Kulturą Japońską właśnie jako wolontariusze.

BEZPŁATNE WARSZTATY KULTUROWEAKARI Nauka języka japońskiego 12 lat
AKARI-kurs-japonskiego-warsztaty-kulturowe

Staramy się przybliżać naszym kursantom Japonię i kulturę japońską, oferując im możliwość udziału w różnorodnych warsztatach kulturowych i wykładach. Dotychczas zorganizowaliśmy m.in.:
Warsztaty kuchni japońskiej  Ψ( ‚ч’ ) – Więcej informacji o tym, jak wyglądały warsztaty i co przygotowywaliśmy m.in. w zakładce http://www.akari.com.pl/warsztaty-kulinarne-desery-w-stylu-japonskim/      http://www.akari.com.pl/warsztaty-kulinarne-warszawa/

和菓子ワークショップ2019バーナーjpg
AKARI Nauka języka japońskiego i tłumaczenia - Warsztaty kuchni japońskiej
Warsztaty kuchni japońskiej WarszawaWasyoku-BialystokWarsztaty kaligrafiiwarsztaty-kaligrafii-2017-warszawa
Warsztaty makijażu w stylu współczesnej Japonki – Więcej inforacji o tych warsztatach w zakładce http://www.akari.com.pl/warsztaty-makijazu-japonskiego-warszawa-bialystok/Warsztaty makijażu Warszawa Białystok
Pokaz zakładania kimona
Warsztaty zakładania yukaty 
Przymierzalnia yukat – PFA
Warsztaty zakładania yukaty i Edo shigusa Warsztaty kultury tradycyjnej AKARI Nauka języka japońskiego i tłumaczenia
Warsztaty rysowania mangi 2019/20 無料・短期講座!AKARI jezyk japonski Manga1
„Przez Japonię w cztery pory roku” – wykład połączony z pokazem zdjęć

POPKULTURAPromocje upominkowe 2019

Wielu z naszych uczniów interesuje się japońską popkulturą. My też często uczestniczymy też w imprezach skierowanych do fanów japońskiej popkultury. Na konwentach prowadzimy lekcje języka japońskiego, quizy czy warsztaty zakładania yukaty. Takie zajęcia prowadziliśmy m.in. na konwentach: PAcon! ☆ Mokon ☆ Otakon ☆ Ezkon ☆ Podlaski Festiwal Anime ☆ Animatsuri ☆ MDMA
Prowadziliśmy również lekcje języka japońskiego dla słuchaczy Radia Anime24, a materiały pomocnicze do zajęć udostępnialiśmy na naszym profilu na FB.
Od kilku lat współpracujemy z Yatta.pl – osoby, które na pierwsze zajęcia w danym roku szkolnym w Warszawie przyniosą nasz kupon z Yatty, biorą udział w specjalnej promocji.
Debiut naszego chibika: przedstawiamy Wam Akari-chan
Kurs języka japońskiego AKARI strona główna


JĘZYK JAPOŃSKI

Biblioteczka zaprasza! – Zakup nowych mang: Tokyo Ghoul,Boku No Hero Academia,Haikyu,Kimi no na wa, Noragami,Chihayafuru,Shingeki no Kyojin, Kuroshitsuji, Fairytale, Naruto, Nodame Cantabile, Ao no Exorcist, Kuroko no basuke, Umimachi diary, Koe no Katachi, One Piece.
Cafe de Nihongo! (2019/20) – w tym roku również będziemy prowadzić dodatkowe zajęcia konwersacyjne dla uczestników naszych kursów języka japońskiego w Warszawie i w Białymstoku.Język japoński - Zajęcia konwersacyjne w kawiarni
Otrzymaliśmy przesyłkę z materiałami dydaktycznymi z Japan Foundation :)
13. urodziny AKARI (listopad 2019)   おかげ様でAKARIは12周年を迎えます!!
Dotarły do nas mangi, czasopisma, materiały i pomoce do nauki języka japońskiego – prosto z Japonii!
Udział lektora w szkoleniu dla nauczycieli języka japońskiego w Tokio (styczeń 2019)
Wprowadzenie do egzaminów JLPT– spotkanie organizacyjne dla uczestników naszych kursów w Warszawie, zainteresowanych zdawaniem egzaminu po raz pierwszy.
Z okazji naszych 11. urodzin zapraszamy do udziału w specjalnym Urodzinowym Konkursie! Szczegóły znajdziecie w dolnej części tej strony :) Nazwiska zwycięzców również :)
Konkurs„Mamy pomysł na zajęcia!”
Konkurs fotograficzny「私と日本」 
Innowacje w ramach naszych kursów języka japońskiego – nauka języka w oparciu o japońską muzykę oraz japońskojęzyczne strony internetowe i media społecznościoweNauka języka japońskiego - kursy od jesieni
Otwarte zajęcia konwersacyjne z udziałem pani Megumi Osugi, dyrektor Wydziału Informacji i Kultury Ambasady Japonii
Spotkanie z Dyrektor Wydziału Informacji i Kultury Ambasady Japonii  – w podarunku nasza biblioteczka otrzymała słowniki i czasopisma – zachęcamy do korzystania! 日本国大使館 広報文化センターのセンター長が、AKARIの授業の視察にいらっしゃいました。
Wyniki egzaminów JLPT – nasi uczniowie, którzy w grudniu 2014 r. podeszli do egzaminów na poziomach N5, N4 i N3, uzyskali wyniki pozytywne :) Gratulujemy!
Zajęcia z gościem z Japonii – udział w zajęciach studentów z Japonii.
Spotkanie z Karoliną, studentką japonistyki Uniwersytetu Warszawskiego, która odpowie na pytania zainteresowanych studiami na japonistyce przyszłości.
Lekcje z udziałem gości z Japonii.
Nasi uczniowie uczestniczą w Konkursie krasomówczym języka japońskiego.
当校の学習者が高校生弁論大会に出場しました。
Nasi lektorzy uczestniczyli w wyjazdach stypendialnych dla nauczycieli języka japońskiego organizowanych przez Japan Foundation.
当校の講師が国際交流基金の夏期短期教師研修に参加しました。
Nasi uczniowie realizują swoje marzenia o wyjeździe do Japonii m.in. poprzez udział w programie stypendialnym dla uczniów liceów.
当校の学習者が高校生留学プログラム日本へ行く夢を叶えました!
Zaktualizowaliśmy zakładkę Opinie Słuchaczy :) Zachęcamy do przeczytania opinii o naszych zajęciach.

Doświadczenie w tłumaczeniach języka japońskiegoJaponski tlumaczenia AKARIANNA MARIA JOPEK – zajmujemy się tłumaczeniem aktualnych tekstów na oficjalną stronę internetową Anny Marii Jopek w języku japońskim. W 2014 r. przetłumaczyliśmy również booklet albumu HAIKU w związku z ukazaniem się japońskiego wydania tej płyty.
2019年にはNEWアルバム『Ulotne/幻想』の翻訳をAKARIが担当し、日本・ポーランド両国でリリースされました。
Muzeum Fryderyka Chopina w Warszawie – Współpraca przy tworzeniu interaktywnych paneli w języku japońskim.
Promocja języka i kultury japońskiej w regionie – Współorganizujemy lub aktywnie uczestniczymy w  wydarzeniach promujących kulturę Japonii w regionie.

 

O NAS W MEDIACHAKARI Nauka języka japońskiego Media


WYDARZENIA W OSTATNIM CZASIE (AKARIの最近の活動)

AKARIが翻訳を担当しました音楽CD『幻想/Ulotne』(アンナ・マリア・ヨペック&ブランフォード・マルサリス)がポーランドに続き、日本でリリースされました!(2019年)

AKARIワルシャワ校では日本語講師募集中です!グループ授業の経験があり、ポーランド語で授業が出来る方歓迎です!

2019年より新たにAKARI日本語パートナーが加わりました!

2019年、日本で新しい教材を購入しました。また、授業ではiPadを活用した活動も展開する予定です。

AKARIの日本語コース卒業生の結婚式に参列しました!日本語コースで出逢い、その後結婚へ至ったお二人に、心よりお祝い申し上げます。どうぞお幸せに!

2019/20年も漫画の描き方をプロの漫画家から学ぶことができる短期講座を開講します。AKARIは全ワークショップ無料です。どうぞご期待下さい!

Animatsuri 2019 – Jesteśmy w gronie partnerów wydarzenia!

2019年も恒例のイベントPFAに参加・協力します!

AKARIが翻訳を担当しました音楽CD『幻想/Ulotne』(アンナ・マリア・ヨペック&ブランフォード・マルサリス)がポーランドでリリースされ、ゴールドディスクを獲得しました!(2019年)

Warsztaty zakładania yukaty - japońska kultura tradycyjna浴衣の着付け無料ワークショップを開催しました。参加者はお互いに協力しながら、浴衣を無事に着ることができました:)

Nowość na zajęciach2019年/2020年も各教室で日本から取り寄せた抹茶を使って、抹茶ラテを作ります(おかわり自由!)。ラテ・アートも体験して頂く予定ですので、是非”自分だけの一杯”をお楽しみ下さい。

Yatta.pl : W tym roku również współpracujemy ze sklepami przy Chmielnej 10 oraz Hożej 19 w Warszawie ! Można tam otrzymać nasze specjalne kupony promocyjne na kursy języka japońskiego dla uczniów i studentów w Warszawie na rok szkolny 2019/20.

無料ワークショップ「和風パフェ&抹茶ラテを作ろう!」を開催しました。

Animatsuriの新規コンベンションMDMAに参加しました!

Zajęcia z gościem z Japonii – udział w zajęciach studentów z Japonii.

AKARI Nauka języka japońskiego i tłumaczenia - Warsztaty kaligrafii listopad 2017無料ワークショップ「”古くて新しい”書道体験」を開催しました。

Animatsuri 2017 – 2017年も恒例のイベントAnimatsuriに参加し、若者向け日本語レッスンを行いました!

Warsztaty zakładania yukaty 06.2017   – Przeprowadziliśmy bezpłatne warsztaty zakładania letniego kimona dla naszych uczniów.

Warsztaty kaligrafii 01.04.2017   – Przeprowadziliśmy bezpłatne warsztaty kaligrafii dla naszych uczniów.

Animatsuri 2016 – Jesteśmy w gronie partnerów wydarzenia!

Nawiązaliśmy współpracę z panem Jarosławem Gryzem, tłumaczem przysięgłym języka japońskiego. (lipiec 2016)

Z okazji naszych 13. urodzin zapraszamy do udziału w specjalnym Urodzinowym Konkursie! Szczegóły znajdziecie w dolnej części tej strony :) Nazwiska zwycięzców również :)
AKARI w Warszawie i w Białymstoku - konkursPromocja języka i kultury japońskiej w regionie – Współorganizujemy lub aktywnie uczestniczymy w  wydarzeniach promujących kulturę Japonii w regionie.

 

KONKURS URODZINOWY コンクール2019
AKARI w Warszawie i w Białymstoku - Konkurs urodzinowy■Konkurs:”Mamy pomysł na zajęcia!”  (15.07.-10.12.2019)
Nasze kursy tworzymy razem z naszymi Słuchaczami. Wasze potrzeby, oczekiwania i upodobania są dla nas bardzo ważne.
Teraz organizujemy konkurs na pomysł na zajęcia.
Jakie zajęcia, w jakiej formie i o czym, byłyby dla Was szczególnie atrakcyjne? Czekamy na pomysły, które można zrealizować w różnych grupach, niezależnie od poziomu
zaawansowania!FACEBOOKはじめました f2

 

kurs japonskiego Warszawa ogloszenia■日本語講師求人のお知らせ(2019/20年 )
AKARI日本語学校 ワルシャワ校では、日本語講師およびティーチング・アシスタントを募集しております。他の仕事や、他の日本語教育機関との掛け持ちの方でも歓迎です。実績に応じたインセンティブ、成長できる好環境をご用意致します!ポーランド語と日本語でのグループ授業の経験のある方で、日本語/日本文化を教える仕事に愛着のある方、学習者と共にご自身を成長させたいという方、大歓迎です!

曜日と時間 : 都合の良い曜日と時間帯を話し合った上で決定致します。
申し込み方法 : Eメールまたはコンタクトフォームから、ポーランド語でお問い合わせ下さい。

■Ogłoszenie: Szukamy lektora języka japońskiego w Warszawie

Poszukujemy osób zainteresowanych pracą na stanowisku lektora języka japońskiego w Warszawie. Wymagania:
・biegła znajomość języka japońskiego
・przygotowanie pedagogiczne do nauczania języków obcych
・mile widziane doświadczenie w nauczaniu języka japońskiego.
Osoby spełniające powyższe wymagania prosimy o przysyłanie zgłoszeń poprzez formularz kontaktowy w zakładce Kontakt.

■Ogłoszenie: Szukamy asystenta lektora języka japońskiego (2019/20)!
Poszukujemy osób zainteresowanych pracą na stanowisku asystenta lektora języka japońskiego.
Wymagana jest umiejętność komunikowania się w języku japońskim i polskim.
Osoby zainteresowane prosimy o przysłanie CV pod adresem szkola_akari@yahoo.co.jp

Powrót na stronę główną: AKARI Nauka języka japońskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>