Wydarzenia・求人情報

kurs japonskiego Warszawa ogloszeniaOprócz kursów języka japońskiego w Warszawie i w Białymstoku oraz działalności związanej z tłumaczeniami, prowadzimy zajęcia i warsztaty poświęcone językowi i kulturze japońskiej. Bierzemy także aktywny udział w wydarzeniach związanych z Japonią, wiele z nich współorganizując.

Oto wybrane z wydarzeń, które organizowaliśmy lub w których aktywnie uczestniczyliśmy oraz te, które są dopiero przed nami.

Sprawdź, gdzie można nas znaleźć i co polecamy!

DZIAŁALNOŚĆ WOLONTARIACKAAKARI Język japoński - 地域貢献活動
Często angażujemy się w różne imprezy i wydarzenia promujące kulturę japońską i wiedzę o Japonii. Oto niektóre z nich:

WYDARZENIA PRZYBLIŻAJĄCE KULTURĘ JAPOŃSKĄ DZIECIOM – dotychczas wzięliśmy udział już w kilkudziesięciu wydarzeniach skierowanych do najmłodszych.
TYDZIEŃ JAPOŃSKI JAPAN WEEK – we współpracy z Uniwersytetem w Białymstoku byliśmy organizatorami tej imprezy, która cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Można było wysłuchać wykładu pana Yamanaki, Ambasadora Japonii w RP, wziąć udział w naszych zajęciach języka japońskiego, wysłuchać wykładu o japońskiej literaturze czy zobaczyć pokaz makijażu w stylu współczesnej Japonki.
LEKCJE BIBLIOTECZNE – w szkołach i bibliotekach publicznych spotykamy się z dziećmi, młodzieżą, a czasem nawet grupami dorosłych. Prowadzimy spotkania promujące wiedzę o Japonii i przybliżające życie codzienne Japończyków.
CZWARTY TYDZIEŃ CZYTANIA DZIECIOM – czytaliśmy dzieciom baśnie japońskie, zaówno w oryginale, jak i w naszym tłumaczeniu.
ŚWIĘTO ORIGAMI – co roku bierzemy udział w tej cieszącej się zainteresowaniem dzieci i ich rodziców imprezie i co roku staramy się zaproponować coś innego. Prowadziliśmy już m.in. kaligrafię dla dzieci, pokaz zakładania yukaty, czy lekcje japońskiego dla najmłodszych.

Cieszymy się, że nasi uczniowie również biorą udział w wielu imprezach o tematyce japońskiej w ramach wlontariatu. Wielu z nich uczestniczyło w Matsuri Piknik z Kulturą Japońską właśnie jako wolontariusze.

BEZPŁATNE WARSZTATY KULTUROWE
AKARI-kurs-japonskiego-warsztaty-kulturowe

Staramy się przybliżać naszym kursantom Japonię i kulturę japońską, oferując im możliwość udziału w różnorodnych warsztatach kulturowych i wykładach. Dotychczas zorganizowaliśmy m.in.:
Warsztaty kuchni japońskiej  Ψ( ‚ч’ ) – Więcej informacji o tym, jak wyglądały warsztaty i co przygotowywaliśmy m.in. w zakładce http://www.akari.com.pl/warsztaty-kulinarne-desery-w-stylu-japonskim/      http://www.akari.com.pl/warsztaty-kulinarne-warszawa/

AKARI Język japoński - warsztaty online Ryouri-2021バーナー

AKARI Język japoński - kuchnia japońska 2020年ワークショップ&レストランサポートAKARI Język japoński Warszawa warsztaty 和菓子ワークショップ2019バーナーjpg
AKARI Nauka języka japońskiego i tłumaczenia - Warsztaty kuchni japońskiej
Warsztaty washoku - AKARI Język japoński BiałystokWarsztaty kuchni japońskiej AKARI Język japoński WarszawaWarsztaty kaligrafiiwarsztaty-kaligrafii-2017- AKARI Język japoński Warszawa
Warsztaty makijażu w stylu współczesnej Japonki – Więcej inforacji o tych warsztatach w zakładce http://www.akari.com.pl/warsztaty-makijazu-japonskiego-warszawa-bialystok/Warsztaty makijażu AKARI Język japoński Warszawa Białystok
Pokaz zakładania kimona
Warsztaty zakładania yukaty 
Przymierzalnia yukat – PFA
Warsztaty zakładania yukaty i Edo shigusa Warsztaty kultury tradycyjnej AKARI Nauka języka japońskiego i tłumaczenia
Warsztaty rysowania mangi 2021 無料・短期講座!AKARI Jezyk japonski Manga - warsztaty 1

BEZPŁATNE WYKŁADY KULTUROWE (wybrane tytuły)

Przez Japonię w cztery pory roku
Matsuri – o japońskich świętach
Cechy tradycyjnej architektury japońskiej – porównanie z Zachodem
Architektura i symbolika pawilonu herbacianego
Model rodziny japońskiej, pozycja i rola poszczególnych członków

POPKULTURA

Wielu z naszych uczniów interesuje się japońską popkulturą. My też często uczestniczymy też w imprezach skierowanych do fanów japońskiej popkultury. Na konwentach prowadzimy lekcje języka japońskiego, quizy czy warsztaty zakładania yukaty. Takie zajęcia prowadziliśmy m.in. na konwentach: PAcon! ☆ Mokon ☆ Otakon ☆ Ezkon ☆ Podlaski Festiwal Anime ☆ Animatsuri ☆ MDMA
Prowadziliśmy również lekcje języka japońskiego dla słuchaczy Radia Anime24, a materiały pomocnicze do zajęć udostępnialiśmy na naszym profilu na FB.
Od kilku lat współpracujemy z Yatta.pl – osoby, które na pierwsze zajęcia w danym roku szkolnym w Warszawie przyniosą nasz kupon z Yatty, biorą udział w specjalnej promocji.


JĘZYK JAPOŃSKI ( Warszawa・Białystok )

Biblioteczka zaprasza! – Zakup nowych mang: Kimetsu no yaiba, Yakusoku no Neverland, Tokyo Ghoul, Boku No Hero Academia, Haikyu, Kimi no na wa,  Noragami, Chihayafuru, Shingeki no Kyojin, Kuroshitsuji, Fairytale, Naruto, Nodame Cantabile, Koe no Katachi, One Piece.
Cafe de Nihongo!  – w tym roku również będziemy prowadzić dodatkowe zajęcia konwersacyjne dla uczestników naszych kursów języka japońskiego – jeśli sytuacja związana z pandemią na to pozwoli, będą się odbywały w kawiarniach w Warszawie i w Białymstoku. Jeżeli okaże się, że nie będziemy mogli zorganizować takich zajęć w kawiarni, to jak w minionym roku pandemicznym poprowadzimy je online.Język japoński - Zajęcia konwersacyjne w kawiarni

Otwarte zajęcia konwersacyjne z udziałem pani Megumi Osugi, dyrektor Wydziału Informacji i Kultury Ambasady Japonii
Spotkanie z Dyrektor Wydziału Informacji i Kultury Ambasady Japonii  – w podarunku nasza biblioteczka otrzymała słowniki i czasopisma – zachęcamy do korzystania!
日本国大使館 広報文化センターのセンター長が、AKARIの授業の視察にいらっしゃいました。
Zajęcia z gościem z Japonii – udział w zajęciach studentów z Japonii.
Spotkanie z Karoliną, studentką japonistyki Uniwersytetu Warszawskiego, która odpowie na pytania zainteresowanych studiami na japonistyce przyszłości.
Lekcje z udziałem gości z Japonii.

学びをアップデートする会
AKARIの日本語講師を対象に、有志による勉強会を定期開催しています。日本語教育の基礎知識(例えば、スキーマの高め方、ジョハリの窓、スキャフォールディング、コミュニカティブ・アプローチ、ニーズ分析とコースデザイン、内発的動機付けと外発的動機付け、ピア・ラーニング、アクティブ・ラーニングなど)を確認すると共に、それらを実際の授業で上手く活かす方法を一緒に学ぶことができます。また、日々の授業で困っていることについての相談等も歓迎です!

Doświadczenie w tłumaczeniach języka japońskiegoJaponski tlumaczenia AKARIANNA MARIA JOPEK – zajmujemy się tłumaczeniem aktualnych tekstów na oficjalną stronę internetową Anny Marii Jopek w języku japońskim. W 2014 r. przetłumaczyliśmy również booklet albumu HAIKU w związku z ukazaniem się japońskiego wydania tej płyty.
ポーランドが誇る歌姫アンナ・マリア・ヨペック – 2014年にリリースされた作品『HAIKU』に続き、2019年に日本・ポーランド両国でリリースされたアルバム『Ulotne/幻想』でもブックレットの翻訳をAKARIが担当しました。尚、『HAIKU』はゴールド・ディスクを獲得し、『Ulotne/幻想』はプラチナ・ディスクを獲得しています。
Muzeum Fryderyka Chopina w Warszawie – Współpraca przy tworzeniu interaktywnych paneli w języku japońskim.
Promocja języka i kultury japońskiej w regionie – Współorganizujemy lub aktywnie uczestniczymy w  wydarzeniach promujących kulturę Japonii w regionie.

 

O NAS W MEDIACHAKARI Nauka języka japońskiego Media


WYDARZENIA W OSTATNIM CZASIE 

2024年にAKARIは18周年を迎えます。多くの方に支えられてきたことへの感謝の気持ちを忘れることなく、より一層質の高い語学教育、翻訳サービスの提供を実現できるよう、一同努めて参ります。
2024年は18周年企画としまして、教材開発プロジェクト、日本文化紹介イベント、AKARIわくわくプロジェクト、国立大学での単位認定科目としての日本語講座、地域貢献活動など、様々なプロジェクトを進めて参ります。今後のAKARIの活動に是非ご期待下さい!!

AKARIでは日本語講師募集中です!ポーランドでグループ授業の経験があり、クリエイティブで楽しい授業が出来る方歓迎です!

AKARIでは毎年日本から教材やレアリアを購入しています。授業ではオンラインで日本と繋ぐ活動、日本の若者やアーティストに日本語でメッセージを送るタスク、iPadを使った実践的な活動なども展開します。

当校の学習者がWHOの親善大使に就任しました!補聴器をつけながらも日本語を積極的に学んでいる姿勢が高く評価され、TV等のメディアで数多く取り上げられています。

日本文化紹介イベントに定期的に参加しています。幼稚園や小学校での文化紹介に加えて、最近はワルシャワ国立競技場、国立大学、トヨタ中央ヨーロッパ社でのイベントにも参加しました。

AKARIの日本語コース卒業生の結婚式に参列しました!日本語コースで出逢い、その後結婚へ至ったお二人に、心よりお祝い申し上げます。どうぞお幸せに!

Animatsuri  – Jesteśmy w gronie partnerów wydarzenia! 恒例のイベントAnimatsuriに参加し、若者向け日本語レッスンを行っています!

AKARIが翻訳を担当しました音楽CD『幻想/Ulotne』(アンナ・マリア・ヨペック&ブランフォード・マルサリス)がポーランドでリリースされ、プラチナ・ディスクを獲得しました!『幻想/Ulotne』は日本とポーランド両国で発売されています!

Warsztaty zakładania yukaty - japońska kultura tradycyjna浴衣の着付け無料ワークショップを開催しました。参加者はお互いに協力しながら、浴衣を無事に着ることができました:)

AKARI Język japoński - Nowość na zajęciach教室でも日本から取り寄せた抹茶を使って、抹茶ラテを作りました。和菓子ワークショップでは、ラテ・アートにも挑戦し、”自分だけの一杯”を楽しみました(=^・^=)

無料ワークショップ「和風パフェ&抹茶ラテを作ろう!」を開催しました。

Animatsuriの新規コンベンションMDMAに参加しました!

Zajęcia z gościem z Japonii – udział w zajęciach studentów z Japonii.

AKARI Nauka języka japońskiego i tłumaczenia - Warsztaty kaligrafii listopad 2017無料ワークショップ「”古くて新しい”書道体験」を開催しました。

 

Promocja języka i kultury japońskiej w regionie – Współorganizujemy lub aktywnie uczestniczymy w  wydarzeniach promujących kulturę Japonii w regionie.

 

KONKURS URODZINOWY コンクール2024
AKARI w Warszawie i w Białymstoku - Konkurs urodzinowy■Konkurs:”Mamy pomysł na zajęcia!”  (01.01.-31.12.2024)
Nasze kursy tworzymy razem z naszymi Słuchaczami. Wasze potrzeby, oczekiwania i upodobania są dla nas bardzo ważne.
Teraz organizujemy konkurs na pomysł na zajęcia.
Jakie zajęcia, w jakiej formie i o czym, byłyby dla Was szczególnie atrakcyjne? Czekamy na pomysły, które można zrealizować w różnych grupach, niezależnie od poziomu
zaawansowania!FACEBOOKはじめました f2

 

język japoński Warszawa ogłoszenia■Ogłoszenie: Szukamy lektora języka japońskiego (Warszawa・Białystok).
Poszukujemy osób zainteresowanych pracą na stanowisku lektora języka japońskiego.
Wymagania:
・biegła znajomość języka japońskiego
・przygotowanie pedagogiczne do nauczania języków obcych
・mile widziane doświadczenie w nauczaniu języka japońskiego.
Osoby spełniające powyższe wymagania prosimy o przysyłanie zgłoszeń poprzez formularz kontaktowy w zakładce AKARI Język japoński – Kontakt.

■Ogłoszenie: Szukamy asystenta lektora języka japońskiego!
Poszukujemy osób zainteresowanych pracą na stanowisku asystenta lektora języka japońskiego.
Wymagana jest umiejętność komunikowania się w języku japońskim i polskim.
Osoby zainteresowane prosimy o przysłanie CV pod adresem szkola_akari@yahoo.co.jp

Powrót na stronę główną: AKARI Nauka języka japońskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>