Wydarzenia

kurs japonskiego Warszawa ogloszeniaOprócz kursów języka japońskiego w Warszawie i w Białymstoku oraz działalności związanej z tłumaczeniami, prowadzimy zajęcia i warsztaty poświęcone językowi i kulturze japońskiej. Bierzemy także aktywny udział w wydarzeniach związanych z Japonią, wiele z nich współorganizując.

Oto wybrane z wydarzeń, które organizowaliśmy lub w których aktywnie uczestniczyliśmy oraz te, które są dopiero przed nami.

Sprawdź, gdzie można nas znaleźć i co polecamy!

DZIAŁALNOŚĆ WOLONTARIACKAAKARI-地域貢献活動
Często angażujemy się w różne imprezy i wydarzenia promujące kulturę japońską i wiedzę o Japonii. Oto niektóre z nich:

WYDARZENIA PRZYBLIŻAJĄCE KULTURĘ JAPOŃSKĄ DZIECIOM – dotychczas wzięliśmy udział już w kilkudziesięciu wydarzeniach skierowanych do najmłodszych.
TYDZIEŃ JAPOŃSKI JAPAN WEEK – we współpracy z Uniwersytetem w Białymstoku byliśmy organizatorami tej imprezy, która cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Można było wysłuchać wykładu pana Yamanaki, Ambasadora Japonii w RP, wziąć udział w naszych zajęciach języka japońskiego, wysłuchać wykładu o japońskiej literaturze czy zobaczyć pokaz makijażu w stylu współczesnej Japonki.
LEKCJE BIBLIOTECZNE – w szkołach i bibliotekach publicznych spotykamy się z dziećmi, młodzieżą, a czasem nawet grupami dorosłych. Prowadzimy spotkania promujące wiedzę o Japonii i przybliżające życie codzienne Japończyków.
CZWARTY TYDZIEŃ CZYTANIA DZIECIOM – czytaliśmy dzieciom baśnie japońskie, zaówno w oryginale, jak i w naszym tłumaczeniu.
ŚWIĘTO ORIGAMI – co roku bierzemy udział w tej cieszącej się zainteresowaniem dzieci i ich rodziców imprezie i co roku staramy się zaproponować coś innego. Prowadziliśmy już m.in. kaligrafię dla dzieci, pokaz zakładania yukaty, czy lekcje japońskiego dla najmłodszych.

Cieszymy się, że nasi uczniowie również biorą udział w wielu imprezach o tematyce japońskiej w ramach wlontariatu. Wielu z nich uczestniczyło w Matsuri Piknik z Kulturą Japońską właśnie jako wolontariusze.

BEZPŁATNE WARSZTATY KULTUROWE
AKARI Nauka języka japońskiego Warsztaty


Staramy się przybliżać naszym kursantom Japonię i kulturę japońską, oferując im możliwość udziału w różnorodnych warsztatach kulturowych i wykładach. Dotychczas zorganizowaliśmy m.in.:
Warsztaty kuchni japońskiej  Ψ( ‚ч’ ) – Więcej informacji o tym, jak wyglądały warsztaty i co przygotowywaliśmy m.in. w zakładce http://www.akari.com.pl/warsztaty-kulinarne-warszawa/
Warsztaty kaligrafii
Warsztaty makijażu w stylu współczesnej Japonki – Więcej inforacji o tych warsztatach w zakładce http://www.akari.com.pl/warsztaty-makijazu-japonskiego-warszawa-bialystok/
Pokaz zakładania kimona
Warsztaty zakładania yukaty 
Przymierzalnia yukat – PFA 2015
Warsztaty zakładania yukaty i Edo shigusa 
Warsztaty rysowania mangi 
„Przez Japonię w cztery pory roku” – wykład połączony z pokazem zdjęć

POPKULTURAKurs-japonskiego-AKARI-Promocje-upominkoweAKARI - Wydarzenia i konkursy dla uczniów w Warszawie i w Białymstoku

Wielu z naszych uczniów interesuje się japońską popkulturą. My też często uczestniczymy też w imprezach skierowanych do fanów japońskiej popkultury. Na konwentach prowadzimy lekcje języka japońskiego, quizy czy warsztaty zakładania yukaty. Takie zajęcia prowadziliśmy m.in. na konwentach: PAcon! ☆ Mokon ☆ Otakon ☆ Ezkon ☆ Podlaski Festiwal Anime ☆ Animatsuri
Prowadziliśmy również lekcje języka japońskiego dla słuchaczy Radia Anime24, a materiały pomocnicze do zajęć udostępnialiśmy na naszym profilu na FB.
Od kilku lat współpracujemy z Yatta.pl – osoby, które na pierwsze zajęcia w danym roku szkolnym w Warszawie przyniosą nasz kupon z Yatty, biorą udział w specjalnej promocji.

JĘZYK JAPOŃSKISzkoła języka japońskiego AKARI - 10 urodziny
Nauka języka japońskiego - kursy od jesieni
Język japoński - Zajęcia konwersacyjne w kawiarni
Cafe de Nihongo! (01-12.2017) – w tym roku również będziemy prowadzić dodatkowe zajęcia konwersacyjne dla uczestników naszych kursów języka japońskiego w Warszawie i w Białymstoku.
Zaktualizowaliśmy zakładkę Opinie Słuchaczy :) Zachęcamy do przeczytania opinii o naszych zajęciach.
Otrzymaliśmy przesyłkę z materiałami dydaktycznymi z Japan Foundation :)
Dotarły do nas mangi, czasopisma, materiały i pomoce do nauki języka japońskiego – prosto z Japonii! (styczeń 2017)
Udział lektora w szkoleniu dla nauczycieli języka japońskiego w Tokio (styczeń 2017)
10. urodziny AKARI (listopad 2016)   おかげ様でAKARIは10周年を迎えました!!
Zmiana lokalizacji AKARI w Warszawie – od roku szkolnego 2016/17 zajęcia w ramach kursów języka japońskiego będą się odbywały w budynku Liceum nr IX przy ul. Hożej 88.
Wprowadzenie do egzaminów JLPT– spotkanie organizacyjne dla uczestników naszych kursów w Warszawie, zainteresowanych zdawaniem egzaminu po raz pierwszy.
Z okazji naszych 9. urodzin zapraszamy do udziału w specjalnym Urodzinowym Konkursie! Szczegóły znajdziecie w dolnej części tej strony :) Nazwiska zwycięzców również :)
Konkurs„Mamy pomysł na zajęcia!” (05.09-10.12.2015)
Konkurs fotograficzny「私と日本」 (05.09-10.12.2015)
Innowacje w ramach naszych kursów języka japońskiego – nauka języka w oparciu o japońską muzykę oraz japońskojęzyczne strony internetowe i media społecznościowe
Otwarte zajęcia konwersacyjne z udziałem pani Megumi Osugi, dyrektor Wydziału Informacji i Kultury Ambasady Japonii (06.03.2015)
Spotkanie z Dyrektor Wydziału Informacji i Kultury Ambasady Japonii (06.03.2015, Białystok) – w podarunku nasza biblioteczka otrzymała słowniki i czasopisma – zachęcamy do korzystania! 日本国大使館 広報文化センターのセンター長が、AKARIの授業の視察にいらっしゃいました。Wyniki egzaminów JLPT – nasi uczniowie, którzy w grudniu 2014 r. podeszli do egzaminów na poziomach N5, N4 i N3, uzyskali wyniki pozytywne :) Gratulujemy!
Zajęcia z gościem z Japonii – udział w zajęciach studentów z Japonii (maj 2015)
Spotkanie z Karoliną, studentką japonistyki Uniwersytetu Warszawskiego, która odpowie na pytania zainteresowanych studiami na japonistyce przyszłości (listopad 2014)
Lekcje z udziałem gości z Japonii w październiku i listopadzie 2014.
Nasi uczniowie uczestniczą w Konkursie krasomówczym języka japońskiego.
当校の学習者が高校生弁論大会出場しました。
Nasi lektorzy uczestniczyli w wyjazdach stypendialnych dla nauczycieli języka japońskiego organizowanych przez Japan Foundation.
当校の講師が国際交流基金の夏期短期教師研修に参加しました。
Nasi uczniowie realizują swoje marzenia o wyjeździe do Japonii m.in. poprzez udział w programie stypendialnym dla uczniów liceów.
当校の学習者が高校生留学プログラム夢を叶えました!

Doświadczenie w tłumaczeniach języka japońskiegoJaponski tlumaczenia AKARI

O NAS W MEDIACHAKARI Nauka języka japońskiego Media


WYDARZENIA W OSTATNIM CZASIE

 • Animatsuri 2017 – Jesteśmy w gronie partnerów wydarzenia!
 • Warsztaty zakładania yukaty 06.2017   – Przeprowadziliśmy bezpłatne warsztaty zakładania letniego kimona dla naszych uczniów.
 • Yatta.pl : W tym roku również współpracujemy ze sklepami przy Chmielnej 10 oraz Hożej 19 w Warszawie ! Można tam otrzymać nasze specjalne kupony promocyjne na kursy języka japońskiego dla uczniów i studentów w Warszawie na rok szkolny 2017/18.
 • Warsztaty kaligrafii 01.04.2017   – Przeprowadziliśmy bezpłatne warsztaty kaligrafii dla naszych uczniów.

warsztaty-kaligrafii-2017-warszawa

 • Cafe de Nihongo! (01-12.2017) – w tym roku również będziemy prowadzić dodatkowe zajęcia konwersacyjne dla uczestników naszych kursów języka japońskiego w Warszawie i w Białymstoku.
 • Działalność wolontariacka (04.03.2017)  Wzięliśmy udział w zajęciach dla dzieci w Szkole Podstawowej nr 44.
 • Otrzymaliśmy przesyłkę z materiałami dydaktycznymi z Japan Foundation :)
 • Dotarły do nas mangi, czasopisma, materiały i pomoce do nauki języka japońskiego – prosto z Japonii! (styczeń 2017)
 • Udział lektora w szkoleniu dla nauczycieli języka japońskiego w Tokio (styczeń 2017)
 • 10. urodziny AKARI (listopad 2016)   おかげ様でAKARIは10周年を迎えました!!
  Szkoła języka japońskiego AKARI - 10 urodziny
 • Działalność wolontariacka: udział w spotkaniu z dziećmi poświęconemu kulturze japońskiej w ramach Tygodnia Dziecka w Bibliotece (październik 2016)
 • Yatta.pl : W tym roku również współpracujemy ze sklepami przy Chmielnej 10 oraz Hożej 19 w Warszawie ! Można tam otrzymać specjalne kupony promocyjne na nasze kursy języka japońskiego dla uczniów i studentów w Warszawie (do 30.09.2016)
 • Zmiana lokalizacji AKARI w Warszawie – od roku szkolnego 2016/17 zajęcia w ramach kursów języka japońskiego będą się odbywały w budynku Liceum nr IX przy ul. Hożej 88.
 • Animatsuri 2016 – Jesteśmy w gronie partnerów wydarzenia!
 • Nawiązaliśmy współpracę z panem Jarosławem Gryzem, tłumaczem przysięgłym języka japońskiego. (lipiec 2016)
 • Święto Origami (5.03.2016) – jak co roku uczestniczymy w ramach wolontariatu!
 • Cafe de Nihongo! (01-12.2016) – w tym roku również będziemy prowadzić dodatkowe zajęcia konwersacyjne dla uczestników naszych kursów języka japońskiego w Warszawie i w Białymstoku.
 • Warsztaty kuchni japońskiej w Warszawie i w Białymstoku Ψ( ‚ч’♡ ) (02-03.2016) – Więcej informacji o tym, jak wyglądały warsztaty i co przygotowywaliśmy m.in. w zakładce http://www.akari.com.pl/warsztaty-kulinarne-warszawa/
  Warsztaty kuchni japońskiej w Białymstoku i w Warszawie
 • Warsztaty w Warszawie i w Białymstoku – Makijaż w stylu współczesnej Japonki (03.2016) – Więcej inforacji o tych warsztatach w zakładce http://www.akari.com.pl/warsztaty-makijazu-japonskiego-warszawa-bialystok/
  Warsztaty w Warszawie - Makijaż w stylu współczesnej Japonki
 • Debiut naszego chibika: przedstawiamy Wam Akari-chan
  Kurs języka japońskiego AKARI strona główna
 • Wprowadzenie do egzaminów JLPT– spotkanie organizacyjne dla uczestników naszych kursów w Warszawie, zainteresowanych zdawaniem egzaminu po raz pierwszy.
 • Warsztaty kaligrafii w Warszawie i w Białymstoku.
 • Z okazji naszych 9. urodzin zapraszamy do udziału w specjalnym Urodzinowym Konkursie! Szczegóły znajdziecie w dolnej części tej strony :) Nazwiska zwycięzców również :)
  AKARI w Warszawie i w Białymstoku - konkurs
 • Zaktualizowaliśmy zakładkę Opinie Słuchaczy :) Zachęcamy do przeczytania opinii o naszych zajęciach.
 • Yatta.pl : W tym roku również współpracujemy ze sklepem przy Chmielnej 10 w Warszawie !
 • Przymierzalnia yukatPFA 2015 (09.2015, Białystok)
 • Warsztaty kuchni japońskiej (01.09.2015,Warszawa)
 • Lekcja języka japońskiegoAnimatsuri 2015 (10-12.07.2015,Warszawa)
 • Konkurs„Mamy pomysł na zajęcia!” (05.09-10.12.2015)
 • Konkurs fotograficzny「私と日本」 (05.09-10.12.2015)
 • Warsztaty rysowania mangi  (30.07. 2015, Warszawa)
 • Warsztaty zakładania yukaty i Edo shigusa (czerwiec 2015, Warszawa i Białystok )
 • Czwarty Tydzień Czytania Dzieciom – będziemy czytać japońskie baśnie dzieciom z SP nr 4 w Białymstoku (10.06.2015)
  AKARI kursy japońskiego - wydarzenia w Warszawie i w Białymstoku
 • Matsuri Piknik z Kulturą Japońską (impreza współorganizowana przez Ambasadę Japonii w Polsce) – Nasi Słuchacze uczestniczyli w wydarzeniu, wielu z nich jako wolontariusze (30.05.2015)
 • Zajęcia z gościem z Japonii – udział w zajęciach studentów z Japonii (maj 2015)
 • Warsztaty kaligrafii (08.05.2015 – Warszawa i 11.05.2015 – Białystok)
 • Cafe de Nihongo (2015/2016, Warszawa, Białystok)
  Konwersacje z japońskiego w Warszawie i w Białymstoku
 • Innowacje w ramach naszych kursów języka japońskiego – nauka języka w oparciu o japońską muzykę oraz japońskojęzyczne strony internetowe i media społecznościowe (2015/2016)
  AKARI kursy języka japońskiego w Warszawie i w Białymstoku
 • Biblioteczka zaprasza! – Zakup nowych mang: Shingeki no Kyojin, Kuroshitsuji, Fairytale, Naruto, Nodame Cantabile, Ao no Exorcist, Kuroko no basuke, Umimachi diary, Koe no Katachi, One Piece.
 • 2015年、ホームページをリニューアルしました!
 • Wydanie albumu MOON CITY Piotra Wójcickiego, którego stronę w języku japońskim redagowaliśmy. (16.03.2015)
 • „Przez Japonię w cztery pory roku” – wykład połączony z pokazem zdjęć (14.03.2015, Warszawa)
 • Zajęcia poświęcone kulturze japońskiej – XIII Święto Origami (7.03.2015, Białystok)
  AKARI kursy japońskiego - wydarzenia w Warszawie i w Białymstoku
 • Otwarte zajęcia konwersacyjne z udziałem pani Megumi Osugi, dyrektor Wydziału Informacji i Kultury Ambasady Japonii (06.03.2015)
 • Spotkanie z Dyrektor Wydziału Informacji i Kultury Ambasady Japonii (06.03.2015, Białystok) – w podarunku nasza biblioteczka otrzymała słowniki i czasopisma – zachęcamy do korzystania! 日本国大使館 広報文化センターのセンター長が、AKARIの授業の視察にいらっしゃいました。
 • Wspólpraca ze sklepem Yatta.pl – atrakcyjna promocja dla nowych uczniów w Warszawie.
  jezyk japonski wspolpraca
 • Lekcja języka japońskiegoPAcon V (28.02-01.03.2015)
 • Lekcja języka japońskiego w Radiu Anime 24 (styczeń/ marzec 2015)
 • Wyniki egzaminów JLPT – nasi uczniowie, którzy w grudniu 2014 r. podeszli do egzaminów na poziomach N5, N4 i N3, uzyskali wyniki pozytywne :) Gratulujemy!
 • Muzeum Fryderyka Chopina w Warszawie – Współpraca przy tworzeniu interaktywnych paneli w języku japońskim.(styczeń 2015)
 • Miniwarszaty związane z tradycyjną kulturą japońską – Pokaz zakładania kimona. Warsztaty zakładania yukaty (styczeń 2015, Warszawa)
  Warsztaty kultury japońskiej w Warszawie i w Białymstoku
 • Promocja języka i kultury japońskiej w regionie – Współorganizujemy lub aktywnie uczestniczymy w  wydarzeniach promujących kulturę Japonii w regionie.
 • Lekcja języka japońskiego na Mokon 5 (grudzień 2014)
 • Spotkanie z Karoliną, studentką japonistyki Uniwersytetu Warszawskiego, która odpowie na pytania zainteresowanych studiami na japonistyce przyszłości (listopad 2014)
 • Lekcje z udziałem gości z Japonii w październiku i listopadzie 2014.
 • 音楽を取り入れた日本語レッスンを展開中♪
  Kursy języka japońskiego AKARI Warszawa Białystok - nauka przez muzykę
 • Radio Anime24 – Planowane prowadzenie kolejnych lekcji języka japońskiego.
 • Podlaski Festiwal Anime3 – Poprowadziliśmy zajęcia o kulturze japońskiej oraz Przymierzalnię yukat :)
 • TYDZIEŃ JAPOŃSKI JAPAN WEEK – we współpracy z Uniwersytetem w Białymstoku byliśmy organizatorami tej imprezy, która cieszyła się ogromnym zainteresowaniem. Można było wysłuchać wykładu pana Yamanaki, Ambasadora Japonii w RP, wziąć udział w naszych zajęciach języka japońskiego, wysłuchać wykładu o japońskiej literaturze czy zobaczyć pokaz makijażu w stylu współczesnej Japonki.
  Kursy japońskiego w Warszawie i warsztaty kultury
 • ANNA MARIA JOPEK – zajmujemy się tłumaczeniem aktualnych tekstów na oficjalną stronę internetową Anny Marii Jopek w języku japońskim. W 2014 r. przetłumaczyliśmy również booklet albumu HAIKU w związku z ukazaniem się japońskiego wydania tej płyty.
 • Nasi uczniowie uczestniczą w Konkursie krasomówczym języka japońskiego.
  当校の学習者が高校生弁論大会に出場しました。
 • Nasi lektorzy uczestniczyli w wyjazdach stypendialnych dla nauczycieli języka japońskiego organizowanych przez Japan Foundation.
  当校の講師が国際交流基金の夏期短期教師研修に参加しました。
 • Nasi uczniowie realizują swoje marzenia o wyjeździe do Japonii m.in. poprzez udział w programie stypendialnym dla uczniów liceów.
  当校の学習者が高校生留学プログラムで夢を叶えました!

kurs japonskiego Warszawa ogloszenia

KONKURS URODZINOWY
10周年コンクールは只今準備中です!お楽しみに!!
AKARI w Warszawie i w Białymstoku - Konkurs urodzinowy■Konkurs:”Mamy pomysł na zajęcia!”  (03.05.01-31.06.2017)
Nasze kursy tworzymy razem z naszymi Słuchaczami. Wasze potrzeby, oczekiwania i upodobania są dla nas bardzo ważne.
Teraz organizujemy konkurs na pomysł na zajęcia.
Jakie zajęcia, w jakiej formie i o czym, byłyby dla Was szczególnie atrakcyjne? Czekamy na pomysły, które można zrealizować w różnych grupach, niezależnie od poziomu zaawansowania!
前回優勝者のSさんには、『鋼の錬金術師』のフィギアが贈られました。

FACEBOOKはじめました f2

■Ogłoszenie: Szukamy lektora języka japońskiego w Warszawie
Poszukujemy osób zainteresowanych pracą na stanowisku lektora języka japońskiego w Warszawie. Wymagania:
・znajomość języka japońskiego na poziomie N1 (mile widziany certyfikat)
・przygotowanie pedagogiczne do nauczania języków obcych
・minimum dwuletnie doświadczenie w nauczaniu języka japońskiego.
Osoby spełniające powyższe wymagania prosimy o przysyłanie zgłoszeń poprzez formularz kontaktowy w zakładce Kontakt.

Powrót na stronę główną – AKARI Nauka języka japońskiego i tłumaczenia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>