Promocja języka i kultury

AKARI promocja języka japońskiego AKARI Nauka języka japońskiego i tłumaczenia  地域活動やボランティア

Staramy się brać czynny udział w życiu miast, w których prowadzimy kursy, i ich okolic, włączając się w różnorodne wydarzenia związane z promocją kultury japońskiej.

W ramach wolontariatu wspieraliśmy tłumaczeniem między innymi Muzeum Wojska, współorganizowaliśmy Dni Kultury Japońskiej, którym patronowała Ambasada Japonii, nawiązaliśmy współpracę z Muzeum Fryderyka Chopina. Prowadzimy także lekcje języka japońskiego i różnego rodzaju warsztaty związane z kulturą Japonii m.in. podczas uniwersyteckich Dni Nauki i Kultury i konwentów.

O nas w mediach

AKARI-メディア出演・掲載


Wybrane wydarzenia, w których wzięliśmy udział:

AKARI Język japoński - promocja języka japońskiego i kultury 地域貢献活動

Szczególnie ważne miejsce w naszej pozakursowej działalności zajmują spotkania z uczniami szkół podstawowych. Poprzez quizy, prezentacje i odpowiedzi na często zaskakujące pytania, dajemy dzieciom możliwość zetknięcia się z kulturą tak odmienną od polskiej i dowiedzenia się co nieco o codziennym życiu w Japonii. W ten sposób nie tylko wzbogacają swoją wiedzę o świecie, ale też zyskują nowe spojrzenie na to, co znają z własnych doświadczeń.

Poza tym angażowaliśmy się w:

Dni Kultury Japońskiej – byliśmy współorganizatorami tego wydarzenia; prowadziliśmy zajęcia z języka japońskiego dla początkujących.
Lekcje japońskiego w internetowym Radiu Anime24.
Rodzinne Niedziele z Japonią w Muzeum Wojska – prowadziliśmy zajęcia poświęcone japońskiej kulturze i językowi, na których bawili się zarówno młodsi, jak i starsi.
Warsztaty ikebany – nieodpłatnie służyliśmy tłumaczeniem podczas pokazów i części warsztatowej.
Święto Origami – każdego roku prowadzimy warsztaty i lekcje języka japońskiego dla dzieci i ich opiekunów.
Warsztaty zakładania yukaty
Projekt Wszystkie Kolory Świata (UNICEF) – razem z uczniami zaangażowaliśmy się w działalność charytatywną.
Dni Nauki i Kultury – prowadzimy warsztaty związane z językiem japońskim i kaligrafią podczas tej uniwersyteckiej imprezy.
Warsztaty kaligrafii
Cafe de NIHONGO! – zajęcia konwersacyjne w języku japońskim w luźnej, kawiarnianej atmosferze, prowadzone przez native speaker’a w Warszawie i Białymstoku.
Zajęcia „Japoński w podróży” – z myślą o tych, którzy wybierają się do Japonii.
Animatsuri – prowadzimy lekcje języka japońskiego i warsztaty kulturowe podczas konwentów w Warszawie.
Mokon – prowadzimy lekcje języka japońskiego i warsztaty kulturowe podczas konwentów w Warszawie.
Podlaski Festiwal Anime – prowadzimy lekcje języka japońskiego i warsztaty kulturowe podczas konwentów w Białymstoku.
…i wiele, wiele innych :)

AKARI Język japoński ボランティア活動(児童読書ウィーク)感謝状 AKARI Język japoński 感謝状(日本文化紹介イベント共催):Muzeum Wojska  AKARI Język japoński kanshajyo A  AKARI Język japoński - Projekt UNICEF Promocja języka japońskiego i kultury - SP nr 4
AKARI Język japoński 定期ボランティア活動(感謝状)日本文化紹介2016年② AKARI Język japoński Święto Origami 定期ボランティア活動(感謝状)日本文化紹介2014年② AKARI Język japoński Święto Origami 2014 定期ボランティア活動(感謝状)日本文化紹介2014年① AKARI Język japoński Promocja kultury japońskiej - BOK Promocja języka japońskiego i kultury - Biblioteka w Mońkach
AKARI Język japoński Święto Origami 2016 定期ボランティア活動(感謝状)日本文化紹介2016年③  AKARI Język japoński Święto Origami 2015 定期ボランティア活動(感謝状)日本文化紹介2015年② Święto Origami 2015 定期ボランティア活動(感謝状)日本文化紹介2015年① AKARI Język japoński Promocja języka japońskiego - XI Święto Origami 1 Promocja języka japońskiego - X Święto Origami
AKARI Język japoński Promocja kultury 定期ボランティア活動(感謝状)日本文化紹介 AKARI Język japoński IX Święto Origami 定期ボランティア活動(感謝状)日本文化紹介活動 Promocja języka japońskiego i kultury - Teatr Lalek  Promocja języka japońskiego - XI Święto Origami 2  Promocja języka japońskiego - IX Swieto Origami

Sprawdź, gdzie jeszcze możesz nas spotkać i jakie wydarzenia organizujemy: język japoński i kultura japońska – co robimy!

f3   Język japoński AKARI Kontakt
Powrót na stronę główną – AKARI Nauka języka japońskiego i tłumaczenia.

☆Dotychczas współpracowaliśmy m.in. z:
jezyk japonski wspolpraca