Nasza pozaszkolna działalność związana z kulturą i językiem japońskim

2023-AKARI-Jezyk-Japonski-1年のまとめW Japonii wiosna oznacza początek – początek roku szkolnego, rozpoczęcie pracy w nowym miejscu, początek nowych projektów, czy roku podatkowego. To taki intensywny czas nie tylko w przyrodzie, ale też w życiu ludzi.
Nam w tym roku wiosna przyniosła sporo możliwości włączania się w różne wydarzenia i promowania kultury japońskiej. W ostatnim czasie uczestniczyliśmy w Dniu Otwartym na Wydziale Historii, w Jeżowisku Filologicznym i w Dniu Azjatyckim – znów na Wydziale Historii. Poprowadziliśmy wykład kulturowy i warsztaty, które cieszyły się dużym zainteresowaniem. W najbliższym czasie czeka nas jeszcze spotkanie poświęcone Japonii i kulturze japońskiej z przedszkolakami. Takie spotkania dają nam zawsze dużo radości i pozwalają na złapanie świeżego spojrzenia na to, czym zajmujemy się na co dzień.

日本文化を通した地域貢献活動
私たちは十数年にわたって「一緒を喜ぶ。違うを楽しむ。」をモットーに、地域の学校や図書館での交流活動を続けています。今月は幼稚園での日本文化紹介授業、大学でのプレゼンテーション、ワークショップ等を予定しています。

Przerwa wielkanocna 2024

Kursy języka japońskiego – przerwa wielkanocna

Kursy japońskiego w Białymstoku
27 III – 2 IV – w tych dniach nie będzie zajęć w ramach grupowych kursów języka japońskiego. Na zajęcia wracamy w środę, 3. kwietnia.

Kursy japońskiego w Warszawie
27 III – 4 IV – w tych dniach nie będzie zajęć w ramach grupowych kursów języka japońskiego. Na zajęcia wracamy w piątek, 5 kwietnia.

Kursy japońskiego online
W swoich grupach lektorki ustalały przerwy w zajęciach w różnych terminach, więc daty rozpoczęcia przerwy i powrotu na zajęcia różnią w zależności od grupy. W razie wątpliwości prosimy o kontakt bezpośrednio z lektorką prowadzącą.

Kurs japońskiego – Nabór do nowych grup!

AKARI_Jezyk Japonski_zapisy

Chcesz rozpocząć naukę japońskiego, ale jakoś nigdy nie było okazji, albo coś było ważniejsze i japoński odkładałeś na później? Może właśnie teraz jest TEN moment? Prowadzimy nabór do nowych grup! Jeśli interesuje Cię grupowy kurs japońskiego, stacjonarnie lub online, zapraszamy do kontaktu: kurs języka japońskiego.

Osoby, które miały już kontakt z językiem japońskim i chciałyby wrócić do nauki, również zapraszamy do kontaktu – pomożemy znaleźć grupę na odpowiednim poziomie!

Warsztaty kaligrafii japońskiej w AKARI

AKARI-Jezyk-Japonski-kaligrafia-書道まとめ

Spróbuj swoich sił w kaligrafii!

Organizujemy warsztaty kaligrafii japońskiej dla uczestników naszych kursów języka japońskiego, ale też podczas różnorodnych imprez prezentujących szeroko rozumianą kulturę japońską oraz dla firm – na przykład w ramach wydarzeń integrujących pracowników.

Mieliśmy przyjemność prowadzić warsztaty kaligrafii w Strefie Japońskiej na Stadionie Narodowym w Warszawie i podczas gali jubileuszowej Toyota Central Europe. Oferujemy prowadzenie warsztatów kaligrafii w języku angielskim.

Warsztaty kaligrafii dla uczestników kursów języka japońskiego w AKARI są jedną z propozycji w wachlarzu zajęć dodatkowych związanych z kultura japońską. Zawsze cieszą się dużym zainteresowaniem. Udział w zajęciach dodatkowych dla uczestników naszych kursów jest bezpłatny.

Zapraszamy do kontaktu osoby zainteresowane współpracą, a uczestników naszych kursów do śledzenie oferty zajęć dodatkowych na naszej stronie!

Ferie zimowe 2024 – informacje

Informacje-dla-naszych-uczniówFerie zimowe – Sprawdź, kiedy Twoja grupa ma wolne

Kursy japońskiego w Białymstoku
Nie będzie zajęć w dniach 22.01.2024 – 04.02.2024 r. Od 5 lutego wracamy na zajęcia.

Kursy japońskiego w Warszawie
Nie będzie zajęć w dniach 15.01.2024 – 28.01.2024 r. Od 29 stycznia wracamy na zajęcia.

Kursy japońskiego online
Lektorki ustalały przerwę w zajęciach w porozumieniu ze swoimi grupami. Wolne od zajęć w poszczególnych grupach będzie zgodnie z poniższą rozpiską:
– grupy poniedziałkowe – wolne 15.01.2024 – 28.01.2024 r. Powrót na zajęcia 29 stycznia.
– grupy wtorkowe – wolne 22.01.2024 – 04.02.2024 r. Powrót na zajęcia 6 lutego.
– grupy środowe – wolne 22.01.2024 – 04.02.2024 r. Powrót na zajęcia 7 lutego.
– grupy czwartkowe – wolne 05.02.2024 r. – 16.02.2024 r.
– grupy piątkowe – wolne 22.01.2024 – 04.02.2024 r. Powrót na zajęcia 8 lutego.

Zajęcia indywidualne
W okresie ferii zimowych zajęcia odbywają się według ustaleń pomiędzy danym uczniem a lektorką.

Szczęśliwego 2024 roku!

2024賀正バーナー

Szczęśliwego 2024 roku!

2024. to rok pod patronatem smoka. Smok to stworzenie latające, więc zgodnie z japońskimi wierzeniami, w roku smoka różne sprawy powinny „przybierać kierunek wznoszący”.
Życzymy Wam, aby nowy rok przyniósł Wam spełnienie marzeń, realizację planów, zdrowie, dobre relacje z ludźmi i sukcesy we wszystkich dziedzinach życia. Wszystkiego dobrego!
2024年が皆さまにとって、飛躍の年でありますように! AKARI一同

Kurs japońskiego – nabór do nowej grupy dla początkujących

Kurs japońskiego Warszawa Białystok zapisy
Prowadzimy nabór do nowych grup dla początkujących na stacjonarne kursy języka japońskiego w Warszawie i w Białymstoku oraz na kurs online.
Kursy objęte są naszą gwarancją zadowolenia. Dajemy też możliwość udziału w niezobowiązującej, bezpłatnej lekcji próbnej.
Osoby zainteresowane nauką języka japońskiego z nami w Białymstoku, Warszawie lub online zapraszamy do kontaktu: kontakt – kursy japońskiego.

Przerwa świąteczno-noworoczna

Informacje-dla-naszych-uczniów

Przerwa świąteczno-noworoczna

Kursy japońskiego w Białymstoku
Nie będzie zajęć w dniach 22.12.2023 – 02.01.2024 r. Od 3 stycznia wracamy na zajęcia.

Kursy japońskiego w Warszawie
Nie będzie zajęć w dniach 22.12.2023 – 04.01.2024 r. Wolny będzie również 6 stycznia.
Grupy piątkowe wracają na zajęcia 5. stycznia. Pozostałe grupy – od 8. stycznia.

Kursy japońskiego online
Przerwa świąteczna zaczyna się 21.12.2023 r. Powrót na zajęcia w poszczególnych grupach zgodnie z poniższą rozpiską:
– grupy poniedziałkowe – 8.01.2024
– grupy wtorkowe – 2.01.2024
– grupy środowe – 3.01.2024
– grupy czwartkowe – 11.01.2024
– grupy piątkowe – 5.01.2024

Zajęcia indywidualne
W okresie świąteczno-noworocznym zajęcia odbywają się według ustaleń pomiędzy danym uczniem a lektorką.

Wydarzenia w AKARI w 2023

2023-AKARI-Jezyk-Japonski-1年のまとめ

Podsumowanie 2023 roku

Końcówka roku to zawsze dobry moment na podsumowania. Rok 2023 był rokiem zmian, a także nowych wyzwań w AKARI. Poszerzyliśmy nasz zespół o nowych współpracowników. Prowadziliśmy zajęcia poza stałymi miejscami naszej pracy, dla osób, które nie są uczestnikami naszych kursów, m.in. na Stadionie Narodowym – warsztaty kaligrafii na Stadionie Narodowym, czy w przedszkolu – zajęcia poświęcone Japonii i jej kulturze dla dzieci. Po przerwie wróciliśmy do prowadzenia zajęć z języka japońskiego podczas konwentów – ostatnio z taką lekcją wzięliśmy udział w Nerd Feście w Książnicy Podlaskiej. Zaprosiliśmy piłkarza z Japonii do udziału w naszych zajęciach. W 2024 rok wejdziemy otwarci na nowe pomysły i wyzwania. Ciekawi jesteśmy, co z naszych planów uda się zrealizować, a czym, jeszcze nieplanowanym, nas zaskoczy.

PGE国立競技場バーナー
2023年は変化の多い年となりましたが、AKARIでは新たな挑戦もありました。ワルシャワ国立競技場でのワークショップ、ポーランドにおける語学スクールTOP100への選出、国立大学における日本語コース開設、駐ポーランド大使の講演含む文化イベントへの参加、新たな仲間の加入、幼稚園での日本文化授業、日本人プロサッカ―選手と実施した体育授業、県立図書館で開催されたポップカルチャーイベントでの日本語講座などは、新鮮で刺激的な体験となりました。2024年もAKARIは新たな挑戦に向けて、精進して参ります!
 Facebook ⇒ AKARI Nauka języka japońskiego

AKARI-Jezyk-Japonski-スタッフ紹介

Kultura japońska – grudniowe zajęcia dla naszych uczniów

Kultura japońska – zajęcia w grudniu 2023

SPACER LIVE
Nasze online’owe spacery po Tokio w zeszłym roku szkolnym cieszyły się dużym zainteresowaniem. W tym roku zamierzamy Was zaprosić na przechadzki live po trzech miastach: Kioto, Tokio i Yokohamie. Na pierwszy spacer, ten po Kioto, zabierze nas nasza była kursantka Luiza san.
Termin: 16 XII (sobota), godz. 8:00-8:50 rano czasu polskiego.
Termin przyjmowania zgłoszeń: do 15 XII, zgłoszenia przyjmujemy wyłącznie mailowo, z naszego formularza kontaktowego. W odpowiedzi na zgłoszenie prześlemy link do wejścia na spotkanie.
Spacery po Japonii live organizujemy z myślą o uczestnikach naszych kursów języka japońskiego, udział bezpłatny.
AKARI-Jezyk-Japonski-日本街歩き

Japońskie zwyczaje i tradycje noworoczne

Już wkrótce obchody Nowego Roku – dla Japończyków najważniejszego święta w ciągu roku. Jeśli interesują Cię zwyczaje i tradycje japońskie związane z przejściem ze starego w nowy rok, przesądy i atrakcje okołonoworoczne, ta propozycja jest dla Ciebie.

Forma: miniwykład online (na zoomie).
Termin: 18 XII (poniedziałek), godz. 18:50-19:50
Termin przyjmowania zgłoszeń: do 16 XII, zgłoszenia przyjmujemy wyłącznie mailowo, z naszego formularza kontaktowego. W odpowiedzi na zgłoszenie prześlemy link do wejścia na spotkanie.
Cena: propozycja dla uczestników naszych kursów – jak zwykle bezpłatnie.
AKARI Jezyk Japonski Swieta i Nowy Rok