Bezpłatne warsztaty i wykłady dla naszych uczniów

AKARI Jezyk Japonski  Manga Warszawa BialystokKuchnia-japonskaJedną z dodatkowych zalet udziału w naszych kursach języka japońskiego jest możliwość bezpłatnego udziału w warsztatach i wykładach poświęconych kulturze japońskiej, które prowadzimy dla naszych uczniów. Aktualnie przygotowujemy ofertę warsztatową na 15. już rok istnienia AKARI. Z oferty wykładowej mogą korzystać zarówno uczestnicy kursów stacjonarnych, jak i online. Uczestnicy kursów wakacyjnych mogą brać udział w warsztatach i wykładach w kolejnym roku szkolnym, niezależnie od tego, czy zdecydują się kontynuować naukę z nami, czy też nie.

Wakacyjny kurs japońskiego

Wakacyjne kursy języka japońskiego LATO 2022Wakacyjne kursy języka japońskiego LATO 2022

Masz latem więcej czasu i chcesz poznać język i kulturę Japonii? Interesuje Cię wakacyjny kurs japońskiego? Dobrze się składa, bo prowadzimy zapisy na wakacyjne kursy języka japońskiego. Nasze letnie kursy obejmują 40 godzin lekcyjnych, zajęcia będą się odbywały w trybie dwa spotkania tygodniowo, przy czym każde spotkanie trwa dwie godziny lekcyjne (= jednorazowo 90 min.). Są dobrą okazją do poznania podstaw języka japońskiego i wzbogacenia swojej wiedzy o kulturze Japonii. Zajęcia będą się odbywały online, co jest dobrą opcją dla tych, którzy udział w kursie chcą pogodzić z planami wakacyjnych wyjazdów. Po więcej informacji zapraszamy do zakładki Kursy japońskiego online.

Spotkania z kulturą Japonii

AKARI Język japoński baner 2022

AKARIは皆さまに支えられて15周年を迎えることができました。今後も新たなことに挑戦しながら、地域の方のお役に立てるよう努めて参ります。2022年は、国立大学での日本語コース開設(単位認定講座)、AKARIわくわくプロジェクト、文化交流や音楽活動における通訳/翻訳サービス提供、地域貢献活動などを推進中です。AKARIの今後の活動にどうぞご期待下さい。

Zapraszamy do udziału w wydarzeniach związanych z kulturą japońską!

W najbliższym czasie odbędzie się kilka wydarzeń online, poświęconych kulturze japońskiej, które organizujemy z myślą o uczestnikach naszych kursów języka japońskiego. Udział jak zwykle bezpłatny :)

Wykład poświęcony matsuri – świętom japońskim – wykład poprowadzi na zoomie Agnieszka sensei. Termin spotkania to japoński Dzień Dziecka czyli 5 maja, czwartek, godz. 18:00-19:00. Zapisy na to wydarzenie przyjmujemy do 2 maja włącznie tylko drogą mailową – można skorzystać z formularza kontaktowego na naszej stronie w zakładce Kontakt. Osobom, które przyślą zgłoszenie, wyślemy link do wejścia na spotkanie :)

Chcesz studiować na japonistyce? – spotkanie online z Gabrysią, naszą byłą kursantką, a obecnie studentką japonistyki może pomóc w podjęciu decyzji wszystkim osobom, które rozważają studia na japonistyce. Można będzie poznać plan zajęć pierwszego roku i dowiedzieć się, na co zwraca się uwagę na danych przedmiotach, a także jakie są dodatkowe wymagania do zaliczenia semestru / roku. W planach również porównanie studiów na japonistyce z tymi na lingwistyce stosowanej.
Spotkanie odbędzie się 14 kwietnia (czwartek), o 17:00 na zoomie. Zgłoszenia od zainteresowanych udziałem przyjmujemy do 14 kwietnia do godz. 15:00 wyłącznie drogą mailową – można skorzystać z formularza kontaktowego w zakładce Kontakt. Osobom, które przyślą zgłoszenie, wyślemy link do wejścia na spotkanie.

Spacery po Tokio – zapraszamy do udziału wszystkich, którzy chociaż online chcieliby „przejść się” z nami ulicami Tokio, rzucić okiem na wystawy czy zajrzeć do sklepów. Spacery będą na żywo, więc uczestnicy będą mogli przekonać się, jak w czasie rzeczywistym wygląda Tokio :) Planowane na ferie zimowe zawiesiliśmy ze względu na sytuację pandemiczną w Japonii, jednak zamierzamy zrealizować je podczas wakacji letnich.

Pokazy kuchni japońskiej ( ①20.02,②27.02,③06.03,④13.03 ) – Cykl pokazów poprowadzi Kanako sensei. Pokazy będą się odbywały w cztery kolejne niedziele w godz. 10:30-11:20 na zoomie. Udział bezpłatny, przewidziany wyłącznie dla uczestników naszych kursów języka japońskiego. Link, który prześlemy zainteresowanym, będzie dotyczył wszystkich pokazów, zatem można będzie wziąć udział we wszystkich, lub tylko w tych, które odbędą się w pasujących danemu uczestnikowi terminach. Zgłoszenia przyjmujemy wyłącznie drogą mailową, można skorzystać z naszego formularza kontaktowego w zakładce Kontakt.
Pokazy, które odbywały się w zeszłym roku szkolnym, cieszyły się dużym zainteresowaniem. Większość prezentowanych potraw można przygotować z dostępnych u nas składników :) Jest to zatem okazja do wzbogacenia swojego menu o japońskie akcenty :)
Menu tegorocznych pokazów będziemy się starali podawać na bieżąco przed każdą niedzielą, przed udziałem w pokazie nie trzeba przygotowywać żadnych składników :)
①20.02 – Butaniku no shougayaki.
②27.02 – Makizushi.
③06.03 – Tempura.
④13.03 – Oyako don.

Idą święta, idą święta

Z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia wszystkim naszym Uczniom, Lektorom oraz ich bliskim, życzymy radości i zdrowia, niech ten świąteczny czas upłynie w bezstresowej, pełnej śmiechu, rodzinnej atmosferze a nadchodzący 2022 rok przyniesie realizację planów i spełnienie marzeń.

Yoi otoshi o omukae kudasai! 良いお年をお迎えください!

Po informacje o tym, kiedy wracamy na zajęcia, zapraszamy tutaj: Kursy japońskiego – przerwa świąteczna ^^

Kursy japońskiego – przerwa świąteczna

Informacje-dla-naszych-uczniówInformacje o dniach wolnych i sposobie prowadzenia zajęć

W trosce o bezpieczeństwo naszych uczniów, lektorów i ich bliskich podjęliśmy decyzję, że w dniach 8 XII 2021 – 9 I 2022 (przed i bezpośrednio po przerwie świątecznej) zajęcia w ramach grupowych kursów języka japońskiego będą się odbywały online. Link do wejścia na zajęcia po Nowym Roku jest taki sam, jak przed świętami. Od 10 stycznia 2022 grupy stacjonarne wracają na zajęcia w salach lekcyjnych, chyba że ze względu na pandemię w szkołach zostanie wprowadzone nauczanie zdalne – w takim przypadku nasze zajęcia również będą odbywać się wyłącznie online.

Ferie świąteczne – Informacje o dniach wolnych w związku z przerwą świąteczno-noworoczną
Grupy poniedziałkowe – ostatnie zajęcia 20 XII, powrót na zajęcia 10 I.
Grupy wtorkowe – ostatnie zajęcia 21 XII, powrót na zajęcia 4 I.
Grupy środowe – ostatnie zajęcia 22 XII, powrót na zajęcia 12 I.
Grupy czwartkowe – ostatnie zajęcia 16 XII, powrót na zajęcia 13 I.
Grupy piątkowe – ostatnie zajęcia 17 XII, powrót na zajęcia 7 I.
Grupy sobotnie – ostatnie zajęcia 18 XII, powrót na zajęcia 8 I.

Kursy japońskiego 2021/22 – Ruszamy!

Kurs japonskiego 2021秋バーナー
Kursy japońskiego w AKARI ruszają – stacjonarnie i online już w październiku!

Wszystkie nasze kursy, i te stacjonarne, i te online, rozpoczną się jesienią. Grafiku nie udostępniamy na stronie – w sprawie terminów zajęć i dostępności miejsc prosimy o kontakt mailowy lub telefoniczny.

KURSY W WARSZAWIE
Nasze stacjonarne kursy japońskiego w Warszawie ruszają w połowie października/z początkiem listopada.
Zajęcia będą się odbywać w IX Liceum Ogólnokształcącym im. Klementyny Hoffmanowej przy ul. Hożej 88 (UWAGA: wejście od ul. Wspólnej).
MAPKA: Kurs języka japońskiego Warszawa
Możliwy udział w lekcji próbnej.

KURSY W BIAŁYMSTOKU
Zajęcia będę się odbywały w budynku Zespołu Szkół Katolickich przy ul. Kościelnej 3.
MAPKA: Kurs języka japońskiego Białystok
Możliwy udział w lekcji próbnej.

KURSY ONLINE
Zajęcia będę się odbywały za pośrednictwem zooma.
Możliwy udział w lekcji próbnej.
Więcej informacji o tej formie nauki: Kurs języka japońskiego online

Gwarancja zadowolenia na kurs japońskiego w AKARIW przypadku wszystkich ruszających tej jesieni kursów obowiązuje nasza gwarancja zadowolenia. Oznacza to, że pierwsze zajęcia są niejako na zasadach lekcji próbnej – jeśli pierwsze zajęcia nie spełnią Twoich oczekiwań, możesz anulować umowę nie ponosząc żadnych kosztów związanych z udziałem w nich, o ile poinformujesz nas najpóźniej w ostatni dzień roboczy przed kolejnymi zajęciami, że nie chcesz kontynuować kursu.
W późniejszym czasie umowę można wypowiedzieć w dowolnym momencie kursu. Jest dwutygodniowy okres wypowiedzenia, w którym można jeszcze korzystać z zajęć i rozliczamy się za godziny lekcyjne, które faktycznie zostały przez nas zrealizowane od rozpoczęcia kursu do zakończenia okresu wypowiedzenia. Nadpłatę zwracamy :)

Kursy japońskiego – zapisy na rok 2021/22

Kurs japońskiego Warszawa Białystok zapisy

Kursy japońskiego 2021/22 – zapisy trwają!

Wakacje w pełni i może się wydawać, że do rozpoczęcia nowego roku szkolnego jeszcze daleko, ale zainteresowanych na wszelki wypadek informujemy, że zapisy na nasze kursy języka japońskiego – zarówno te stacjonarne, jak też prowadzone online – trwają w najlepsze.

O czym warto wiedzieć?

Przyjmujemy wstępne zgłoszenia – takie zgłoszenie jest niezobowiązujące, nie wiąże się też z żadnymi opłatami, ale dla nas jest istotną informacją o tym, ile osób jest potencjalnie zainteresowanych kursem na danym poziomie zaawansowania. Informacje te są dla nas bardzo cenne przy układaniu grafiku, co zwykle ma miejsce na przełomie sierpnia i września. Osoby, które wstępnie zgłoszą się na kurs japońskiego w AKARI , mogą liczyć na kontakt z naszej strony, kiedy będziemy mogli przedstawić konkretne propozycje terminów zajęć do wyboru.

Miniony rok pokazał, że podczas pandemii różne plany i założenia trzeba szybko modyfikować, ale nastawiamy się na to, że w roku szkolnym 2021/22 będziemy prowadzić grupowe kursy japońskiego zarówno stacjonarnie, jak i online. W przypadku zajęć stacjonarnych, odbywających się w Białymstoku i Warszawie, ilość osób w grupie będzie odpowiednio dostosowana do powierzchni sali, w której będą odbywały się zajęcia. Postaramy się przygotować taką ilość grup, żeby odpowiedzieć na oczekiwania osób zainteresowanych nauką z nami, jednak doradzamy nie odkładać zapisu na kurs (choćby i w formie wstępnego zgłoszenia) na ostatnią chwilę.

Szkoła AKARI ma już 15 lat!

AKARI-Jezyk-Japonski-15周年バーナーZbliżamy się do 15. urodzin!

Jeśli ktoś uważnie przeglądał naszą stronę, być może trafił na informację o tym, że mamy już 14 lat, a to znaczy, że w tym roku będziemy obchodzić 15 urodziny. To, że wciąż istniejemy i mamy się dobrze, mimo konkurencji, fal zainteresowania różnymi językami i – w ostatnim czasie – pandemii koronawirusa, uważamy za nasz sukces. Jesteśmy niezmiernie wdzięczni za zaufanie tym, którzy decydują się zapisać do nas na kurs i za wierność i wytrwałość tym, którzy rok po roku kontynuują naukę japońskiego z nami. To dla Was staramy się wciąż zmieniać i rozwijać, doskonalimy się z myślą o naszych kursach i ich uczestnikach. Każdego roku staramy się zwiększać ilość atrakcji towarzyszących naszym kursom oraz wprowadzać nowości, które mają stanowić okazję do lepszego poznawania Japonii i jej kultury, choćby w wybranych aspektach. Tak, by było lepiej i ciekawiej, efektywniej i atrakcyjniej.

Co szykujemy dla Was w nadchodzącym roku szkolnym 2021/22? Jeszcze nie zdradzimy, ale gwarantujemy, że każdy z uczestników naszych kursów japońskiego znajdzie u nas coś dla siebie ^^