Spotkania z kulturą Japonii

AKARI Język japoński baner 2022Zapraszamy do udziału w wydarzeniach związanych z kulturą japońską!

W styczniu i lutym odbędzie się kilka wydarzeń online, poświęconych kulturze japońskiej, które organizujemy z myślą o uczestnikach naszych kursów języka japońskiego. Okazja do tego, by wzbogacić swoje ferie zimowe o japońskie akcenty :) Udział jak zwykle bezpłatny :)

Spacery po Tokio – zapraszamy do udziału wszystkich, którzy chociaż online chcieliby „przejść się” z Kanako ulicami Tokio, rzucić okiem na wystawy czy zajrzeć do sklepów. Spacery będą na żywo, więc uczestnicy będą mogli przekonać się, jak w czasie rzeczywistym wygląda Tokio :)

Wykład poświęcony matsuri – świętom japońskim – wykład poprowadzi na zoomie Agnieszka sensei.

Pokaz kuchni japońskiej – pokazy, które odbywały się w zeszłym roku szkolnym, cieszyły się dużym zainteresowaniem, a większość prezentowanych potraw można przygotować z dostępnych u nas składników :) Jest to zatem okazja do wzbogacenia swojego menu o japońskie akcenty :) Pokaz poprowadzi Kanako sensei.

Terminy poszczególnych wydarzeń podamy wkrótce. Po podaniu terminów zapraszamy zainteresowanych do kontaktu – wszystkie wspomniane wydarzenia będą się odbywać na zoomie, osoby, które zgłoszą chęć udziału w danym wydarzeniu, otrzymają odpowiedni link.

 

 

Idą święta, idą święta

Z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia wszystkim naszym Uczniom, Lektorom oraz ich bliskim, życzymy radości i zdrowia, niech ten świąteczny czas upłynie w bezstresowej, pełnej śmiechu, rodzinnej atmosferze a nadchodzący 2022 rok przyniesie realizację planów i spełnienie marzeń.

Yoi otoshi o omukae kudasai! 良いお年をお迎えください!

Po informacje o tym, kiedy wracamy na zajęcia, zapraszamy tutaj: Kursy japońskiego – przerwa świąteczna ^^

Kursy japońskiego – przerwa świąteczna

Informacje-dla-naszych-uczniówInformacje o dniach wolnych i sposobie prowadzenia zajęć

W trosce o bezpieczeństwo naszych uczniów, lektorów i ich bliskich podjęliśmy decyzję, że w dniach 8 XII 2021 – 9 I 2022 (przed i bezpośrednio po przerwie świątecznej) zajęcia w ramach grupowych kursów języka japońskiego będą się odbywały online. Link do wejścia na zajęcia po Nowym Roku jest taki sam, jak przed świętami. Od 10 stycznia 2022 grupy stacjonarne wracają na zajęcia w salach lekcyjnych.

Ferie świąteczne – Informacje o dniach wolnych w związku z przerwą świąteczno-noworoczną
Grupy poniedziałkowe – ostatnie zajęcia 20 XII, powrót na zajęcia 10 I.
Grupy wtorkowe – ostatnie zajęcia 21 XII, powrót na zajęcia 4 I.
Grupy środowe – ostatnie zajęcia 22 XII, powrót na zajęcia 12 I.
Grupy czwartkowe – ostatnie zajęcia 16 XII, powrót na zajęcia 13 I.
Grupy piątkowe – ostatnie zajęcia 17 XII, powrót na zajęcia 7 I.
Grupy sobotnie – ostatnie zajęcia 18 XII, powrót na zajęcia 8 I.

Kursy japońskiego 2021/22 – Ruszamy!

Kurs japonskiego 2021秋バーナー
Kursy japońskiego w AKARI ruszają – stacjonarnie i online już w październiku!

Wszystkie nasze kursy, i te stacjonarne, i te online, rozpoczną się jesienią. Grafiku nie udostępniamy na stronie – w sprawie terminów zajęć i dostępności miejsc prosimy o kontakt mailowy lub telefoniczny.

KURSY W WARSZAWIE
Nasze stacjonarne kursy japońskiego w Warszawie ruszają w połowie października/z początkiem listopada.
Zajęcia będą się odbywać w IX Liceum Ogólnokształcącym im. Klementyny Hoffmanowej przy ul. Hożej 88 (UWAGA: wejście od ul. Wspólnej).
MAPKA: Kurs języka japońskiego Warszawa
Możliwy udział w lekcji próbnej – najbliższy termin: 28, 29  I 2022.

KURSY W BIAŁYMSTOKU
Zajęcia będę się odbywały w budynku Zespołu Szkół Katolickich przy ul. Kościelnej 3.
MAPKA: Kurs języka japońskiego Białystok
Możliwy udział w lekcji próbnej – najbliższy termin: 26, 27  I 2022.

KURSY ONLINE
Zajęcia będę się odbywały za pośrednictwem zooma.
Możliwy udział w lekcji próbnej – najbliższy termin: 24,26  I 2022.
Więcej informacji o tej formie nauki: Kurs języka japońskiego online

Gwarancja zadowolenia na kurs japońskiego w AKARIW przypadku wszystkich ruszających tej jesieni kursów obowiązuje nasza gwarancja zadowolenia. Oznacza to, że pierwsze zajęcia są niejako na zasadach lekcji próbnej – jeśli pierwsze zajęcia nie spełnią Twoich oczekiwań, możesz anulować umowę nie ponosząc żadnych kosztów związanych z udziałem w nich, o ile poinformujesz nas najpóźniej w ostatni dzień roboczy przed kolejnymi zajęciami, że nie chcesz kontynuować kursu.
W późniejszym czasie umowę można wypowiedzieć w dowolnym momencie kursu. Jest dwutygodniowy okres wypowiedzenia, w którym można jeszcze korzystać z zajęć i rozliczamy się za godziny lekcyjne, które faktycznie zostały przez nas zrealizowane od rozpoczęcia kursu do zakończenia okresu wypowiedzenia. Nadpłatę zwracamy :)

Kursy japońskiego – zapisy na rok 2021/22

Kurs japońskiego Warszawa Białystok zapisy

Kursy japońskiego 2021/22 – zapisy trwają!

Wakacje w pełni i może się wydawać, że do rozpoczęcia nowego roku szkolnego jeszcze daleko, ale zainteresowanych na wszelki wypadek informujemy, że zapisy na nasze kursy języka japońskiego – zarówno te stacjonarne, jak też prowadzone online – trwają w najlepsze.

O czym warto wiedzieć?

Przyjmujemy wstępne zgłoszenia – takie zgłoszenie jest niezobowiązujące, nie wiąże się też z żadnymi opłatami, ale dla nas jest istotną informacją o tym, ile osób jest potencjalnie zainteresowanych kursem na danym poziomie zaawansowania. Informacje te są dla nas bardzo cenne przy układaniu grafiku, co zwykle ma miejsce na przełomie sierpnia i września. Osoby, które wstępnie zgłoszą się na kurs japońskiego w AKARI , mogą liczyć na kontakt z naszej strony, kiedy będziemy mogli przedstawić konkretne propozycje terminów zajęć do wyboru.

Miniony rok pokazał, że podczas pandemii różne plany i założenia trzeba szybko modyfikować, ale nastawiamy się na to, że w roku szkolnym 2021/22 będziemy prowadzić grupowe kursy japońskiego zarówno stacjonarnie, jak i online. W przypadku zajęć stacjonarnych, odbywających się w Białymstoku i Warszawie, ilość osób w grupie będzie odpowiednio dostosowana do powierzchni sali, w której będą odbywały się zajęcia. Postaramy się przygotować taką ilość grup, żeby odpowiedzieć na oczekiwania osób zainteresowanych nauką z nami, jednak doradzamy nie odkładać zapisu na kurs (choćby i w formie wstępnego zgłoszenia) na ostatnią chwilę.

Szkoła AKARI ma już 15 lat!

AKARI-Jezyk-Japonski-15周年バーナーZbliżamy się do 15. urodzin!

Jeśli ktoś uważnie przeglądał naszą stronę, być może trafił na informację o tym, że mamy już 14 lat, a to znaczy, że w tym roku będziemy obchodzić 15 urodziny. To, że wciąż istniejemy i mamy się dobrze, mimo konkurencji, fal zainteresowania różnymi językami i – w ostatnim czasie – pandemii koronawirusa, uważamy za nasz sukces. Jesteśmy niezmiernie wdzięczni za zaufanie tym, którzy decydują się zapisać do nas na kurs i za wierność i wytrwałość tym, którzy rok po roku kontynuują naukę japońskiego z nami. To dla Was staramy się wciąż zmieniać i rozwijać, doskonalimy się z myślą o naszych kursach i ich uczestnikach. Każdego roku staramy się zwiększać ilość atrakcji towarzyszących naszym kursom oraz wprowadzać nowości, które mają stanowić okazję do lepszego poznawania Japonii i jej kultury, choćby w wybranych aspektach. Tak, by było lepiej i ciekawiej, efektywniej i atrakcyjniej.

Co szykujemy dla Was w nadchodzącym roku szkolnym 2021/22? Jeszcze nie zdradzimy, ale gwarantujemy, że każdy z uczestników naszych kursów japońskiego znajdzie u nas coś dla siebie ^^

 

Warsztaty kulturowe w szkole AKARI

Warsztaty kultury japońskiej AKARI Nauka języka japońskiego i tłumaczeniaWarsztaty dla uczestników kursów japońskiego w AKARI (BEZPŁATNIE!)

Z myślą o uczestnikach naszych kursów języka japońskiego, prowadzimy w AKARI różnorodne warsztaty i wykłady poświęcone kulturze japońskiej. Wiemy, że większość osób rozpoczyna naukę japońskiego ze względu na zainteresowanie kulturą Japonii lub jakimś jej elementem: dla jednych będzie to manga czy anime, dla innych fascynacja samurajami. Staramy się, by oferta naszych zajęć dodatkowych była urozmaicona, by każdy znalazł coś dla siebie, i umożliwiamy naszym uczniom udział w tych warsztatach zupełnie bezpłatnie. Dotychczas organizowaliśmy m.in. pokazy zakładania kimona, warsztaty zakładania yukaty, warsztaty kaligrafii, warsztaty i pokazy kuchni japońskiej, warsztaty rysowania mangi, warsztaty makijażu w stylu współczesnej Japonki i wiele innych. Obecnie jesteśmy na etapie przygotowań do nowego roku szkolnego. Co znajdzie się w naszej warsztatowej ofercie w roku 2021/22, tego jeszcze nie zdradzimy :) Nasze plany zakładają jednak, że część atrakcji towarzyszących naszym kursom będzie odbywała się stacjonarnie, w Warszawie i w Białymstoku, a część będzie prowadzona w formie online.

Kurs japońskiego online czy stacjonarnie?

Kursy języka japońskiego Warszawa BiałystokKurs japońskiego stacjonarnie lub online – w AKARI masz wybór

W minionym roku szkolnym ze względu na pandemię i związane z nią obostrzenia, w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo naszych uczniów, lektorów i ich bliskich wszystkie zajęcia stacjonarne zostały zastąpione przez lekcje online.
Szczęśliwie obecnie, mimo zapowiadanej czwartej fali, sytuacja ma być na tyle pod kontrolą, że kolejne przymusowe przejście na zajęcia online nie powinno nam zagrażać ^^ Nastawiamy się zatem na powrót do prowadzenia zajęć stacjonarnie, w salach w Warszawie i w Białymstoku, co zapewne ucieszy wszystkich tych, którzy tęsknili za bezpośrednim kontaktem z lektorem i grupą i nauką „twarzą w twarz”. Wiemy jednak, że dużej grupie osób odpowiada forma nauki zdalnej – nie trzeba dojeżdżać, wychodzić z domu w niepogodę, w zajęciach można wygodnie uczestniczyć z własnego pokoju, dalej ucząc się pod okiem lektora i w towarzystwie grupy. Dla tych osób pozostawiamy również nasze kursy japońskiego online. Zatem u nas macie wybór i to od Was w tym momencie zależy, czy skorzystacie z kursu stacjonarnego czy online.
Warto jednak pamiętać o tym, że ilość miejsc w grupach będzie ograniczona i nie odkładać zapisu na kurs na ostatnią chwilę ^^

Po bliższe informacje zapraszamy odpowiednio do zakładek:
kurs japońskiego Warszawa
kurs japońskiego Białystok
kurs japońskiego online

 

Dodatkowe atrakcje, czyli co zrealizowaliśmy w roku 2020/21

AKARI Język japoński: Warsztaty kuchni japońskiej 2021Bezpłatne warsztaty, wykłady i inne „dodatki”, czyli co zrealizowaliśmy w roku 2020/21 z myślą o naszych uczniach

Lipiec w pełni, nasze kursy wakacyjne również, więc mamy teraz chwilę na to, by pochwalić się tutaj tym, co oprócz kursów, udało nam się zrealizować z myślą o naszych uczniach w trudnym, pandemicznym roku szkolnym 2020/21.

Dobrze wiemy, że większość osób przychodzących do nas na kurs języka japońskiego, interesuje się również (a może nawet przede wszystkim) szeroko rozumianą kulturą japońską. Z tego względu od lat staramy się umożliwiać naszym uczniom bezpłatny udział w różnorodnych dodatkowych zajęciach związanych z kulturą Japonii właśnie.
Nie inaczej było w roku 2020/21. I choć pandemia i obostrzenia zmusiły nas do przeniesienia naszych działań online, to całkiem sporo udało nam się w tym temacie zrobić.

Online prowadziliśmy dodatkowe zajęcia konwersacyjne na różnych poziomach zaawansowania – odpowiednik naszych kawiarnianych konwersacji Cafe de nihongo. Przeprowadziliśmy szereg wykładów kulturowych z zakresu m.in. sztuki i architektury, tradycji (święta matsuri) i socjologii (japońska rodzina). Odbywały się również warsztaty. Od kilku lat niesłabnącym zainteresowaniem cieszą się organizowane przez nas warsztaty rysowania mangi, prowadzone przez Michalinę Daszutę. Nie mogło ich zabraknąć również w tym roku! I wreszcie nowość – prezentacje kulinarne w wykonaniu naszej Kanako sensei – w tym przypadku część warsztatowa była „pracą domową” dla chętnych ^^ Wiemy, że prezentowane przez nią potrawy japońskie zainspirowały uczestników tych zajęć do działań kulinarnych, a zdjęcia, które otrzymywaliśmy, świadczą o kulinarnej wyobraźni i kreatywności.

Mamy nadzieję, że kolejny rok pozwoli nam na organizowanie różnych dodatkowych zajęć kulturowych również stacjonarnie. Dołożymy starań, by było jeszcze lepiej i ciekawiej, więc bądźcie z nami!

Po więcej informacji zapraszamy na AKARI Język japoński: Wydarzenia
AKARI i kuchnia japońska 2020年ワークショップ&レストランサポート

Wakacyjny kurs japońskiego

Wakacyjny kurs japońskiego

Wakacyjny kurs japońskiego

Czy myślałeś już jak spędzisz tegoroczne wakacje? Na pewno tak ^^ Pogoda ostatnio nas rozpieszcza, obostrzenia są luzowane, po miesiącach ograniczeń zdecydowana większość z nas chętnie by gdzieś wyjechała: w Polskę, albo może i dalej…

Tym, którzy w wakacje nie chcą rozstawać się z japońskim, a także tym, którzy właśnie w te wakacje chcieliby rozpocząć swoją przygodę z nauką japońskiego, oferujemy wakacyjny kurs japońskiego online. Zajęcia w takiej formie mają tę niezaprzeczalną zaletę, że w kursie można uczestniczyć niezależnie od miejsca pobytu, niezależnie od planów wyjazdowych, o ile tylko mamy dostęp do internetu.

Jeśli zatem chcesz uczyć się z nami japońskiego tego lata – zapraszamy! Grupy bardziej zaawansowane ruszą w końcówce czerwca, a dla początkujących – 2 lipca. Szczegóły znajdziesz w zakładce poświęconej kursom japońskiego online.