Bezpłatne warsztaty kuchni japońskiej: Warszawa i Białystok

Kuchnia japońska - potrawy Kanako senseiWarsztaty kuchni japońskiejΨ( ‚ч’♡ )

Dobra wiadomość dla tych, którzy lubią gotować i dla tych, którzy lubią jeść i są otwarci na nowe smaki :) Jeszcze w tym miesiącu poprowadzimy warsztaty kuchni japońskiej dla uczestników naszych kursów języka japońskiego z Warszawy i z Białegostoku.

Termin warsztatów w Warszawie: 27.12. 2017, godz. 10:30 (czas trwania – 1h)
Termin warsztatów w Białymstoku: 28.12.2017, godz. 11:30 (czas trwania – 1h)

Warsztaty poprowadzi Kanako sensei. Pod jej kierunkiem będziemy przygotowywać japońskie desery i matcha latte, więc warsztaty z pewnością spodobają się wszystkim łasuchom :)

Udział w warsztatach jest bezpłatny, również składniki potraw przygotujemy sami. Uczestnicy – jeśli mają – mogą przynieść fartuszki kuchenne. Ilość miejsc jest ograniczona. Podczas warsztatów będziemy robić zdjęcia, które wykorzystamy na naszej stronie internetowej oraz profilach na FB i Instagramie – zgłoszenie udziału oznacza akceptację tego stanu rzeczy, ale osoby niepełnoletnie prosimy również o przyniesienie pisemnej zgody na wykorzystanie zdjęć podpisanej przez rodziców.

Przyjmujemy zgłoszenia przysłane przez formularz kontaktowy w zakładce Szkoła języka japońskiego: Kontakt do 11. grudnia włącznie.
W przypadku, jeśli ilość osób zainteresowanych udziałem przewyższy ilość miejsc, uczestnicy warsztatów zostaną wyłonieni w drodze losowania. Osoby zakwalifikowane do udziału w warsztatach poinformujemy o tym do 15. grudnia, przekażemy im również informacje odnośnie miejsca warsztatów.

Kursy języka japońskiego – Zapisz się na nowy semestr!

Kurs japońskiego Warszawa Białystok zapisy

Kursy języka japońskiego dla początkujących od nowego semestru!

Mamy dobrą wiadomość dla wszystkich, którzy chcą rozpocząć naukę języka japońskiego właśnie z nami, a jesienią zbyt późno zdecydowali się na zapis. Rozpoczynamy zapisy na kursy języka japońskiego dla początkujących, które ruszą w Warszawie od nowego semestru!

Zainteresowanych czeka kurs będący świetną okazją do zdobycia solidnych podstaw językowych, rozwinięcia praktycznych umiejętności i wzbogacenia swojej wiedzy o Japonii i Japończykach. Na zajęciach będzie dużo zadań komunikacyjnych, część z nich prowadzić będzie lektor – Japończyk.

Osoby zainteresowane lekcją próbną lub bliższymi informacjami (terminy zajęć, zniżka dla uczniów i studentów) prosimy o kontakt: Kursy języka japońskiego Warszawa.

Język japoński w piosenkach

Nauka języka japońskiego - kursy od jesieni

 

Nauka japońskiego przez muzykę

W trakcie ubiegłych kursów formą ćwiczeń, która cieszyła się dużą popularnością na zajęciach, były uzupełnianki i puzzle z wykorzystaniem tekstów japońskich piosenek. Dzięki nim można nie tylko poćwiczyć umiejętność czytania czy wychwytywania znajomych słów w usłyszanym tekście, ale też poznać muzykę japońskich wykonawców, z którą wcześniej nie miało się styczności. Wiele osób pytało, czy w tym roku również będziemy wykorzystywać japońskie piosenki podczas nauki. Wychodząc na przeciw oczekiwaniom tych, którym spodobała się ta forma ćwiczeń, oraz chcąc dać okazję do ćwiczenia japońskiego w ten sposób także tym, którzy jeszcze nie mieli ku temu okazji, przygotowaliśmy nowe uzupełnianki i puzzle. W tym roku będzie można zmierzyć się m.in. z piosenkami zespołu ONE OK ROCK, który w grudniu będzie koncertować w Warszawie.

Język japoński konwersacyjnie

Język japoński - Zajęcia konwersacyjne w kawiarni

 

Język japoński Warszawa Białystok – dodatkowe zajęcia konwersacyjne

Uczestnicy naszych kursów języka japońskiego mogą ćwiczyć i rozwijać umiejętność mówienia poza zwykłymi zajęciami – naszym uczniom oferujemy dodatkowe zajęcia konwersacyjne odbywające się w luźnej, kawiarnianej atmosferze. Konwersacje z udziałem native speakera odbywają się w kameralnych grupach, a co więcej, udział w tych dodatkowych konwersacjach jest bezpłatny :)

Poniżej przedstawiamy propozycje kolejnych terminów spotkań Cafe de Nihongo dla uczestników kursów z Warszawy i z Białegostoku w najbliższym czasie.
Więcej terminów zajęć konwersacyjnych już wkrótce!
03.02.2018 (sobota) 15:30~16:15, Białystok –受付中!
20.01.2018 (sobota) 14:30~15:15, Warszawa – 受付中!
03.12.2017 (niedziela) 11:25~12:10, Warszawa – Zakończone
06.10.2017 (piątek) 15:30~16:15, Białystok – Zakończone

Osoby zainteresowane udziałem w dodatkowych zajęciach konwersacyjnych w ramach Cafe de Nihongo prosimy o przysyłanie zgłoszeń w celu dokonania rezerwacji z formularza kontaktowego na naszej stronie : Język japoński Warszawa Białystok Konwersacje

Warsztaty kaligrafii – listopad 2017

AKARI Nauka języka japońskiego i tłumaczenia - Warsztaty kaligrafii listopad 2017
Listopadowe warsztaty kaligrafii 

Zapraszamy do udziału w warsztatach kaligrafii uczestników naszych kursów języka japońskiego w Białymstoku!

Warsztaty odbędą się 10. listopada (piątek) w godz. 16:30-18:00 w naszej stałej sali :)

W programie kaligrafowanie różnych znaków o pomyślnym znaczeniu w ich baaardzo starych wersjach.

Przyjmujemy zgłoszenia wysłane z naszego formularza kontaktowego. Na zgłoszenia czekamy do 8. listopada (środa). Ilość miejsc jest ograniczona – jeśli ilość zainteresowanych przewyższy ilość miejsc, uczestników wylosujemy :)

Udział w warsztatach jest bezpłatny. Podczas warsztatów będziemy robić zdjęcia, przysłanie zgłoszenia jest jednocześnie wyrażeniem zgody na wykorzystanie przez nas zdjęć. Osoby niepełnoletnie prosimy o przyniesienie dodatkowo zgody rodziców.

Warsztaty kultury japońskiej

Warsztaty kultury japońskiej AKARI Nauka języka japońskiego i tłumaczeniaWarsztaty kulturowe – bezpłatnie!

To, czy dobrze porozumiemy się z osobą innej narodowości, zależny nie tylko od znajomości gramatyki i słownictwa, ale też od znajomości kultury danego kraju. Zależy nam, żeby nasi uczniowie mieli jak najwięcej okazji do poznawania kultury japońskiej, realiów życia w Japonii i sposobu myślenia Japończyków. z tego względu tam, gdzie to tylko możliwe, włączamy informacje o kulturze podczas zajęć w ramach naszych kursów języka japońskiego. Doskonałą okazją do doświadczania kultury japońskiej w jej wybranych aspektach są warsztaty, które dla naszych uczniów organizujemy bezpłatnie. Można na nich bliżej poznać różne elementy kultury japońskiej, zarówno tej tradycyjnej (jak np. kaligrafia czy sztuka zakładania kimona), jak i współczesnej (makijaż w stylu współczesnej Japonki, rysowanie mangi, kuchnia japońska) i doświadczyć ich na sobie.

Więcej o warsztatach, które dotąd zorganizowaliśmy w zakładce Wydarzenia.

Kanako sensei gotuje!

Kuchnia japońska - potrawy Kanako sensei

Kuchnia japońska według Kanako sensei Ψ( ‚ч’♡ )

Wszystkie potrawy, widoczne na zdjęciu powyżej, są dziełem naszej Kanako sensei. Kanako sensei jest nie tylko pasjonatką gotowania, ale też dyplomowanym dietetykiem. Od czasu do czasu prowadzi warsztaty kuchni japońskiej dla uczestników kursów języka japońskiego w AKARI.
Już na zimę 2017 – czyli niedługo po rozpoczęciu kursów w nowym roku szkolnym – planujemy kolejne warsztaty kulinarne z Kanako sensei! Zainteresowani – otanoshimi kudasai!
Na warsztatach w 2016 roku robiliśmy wspólnie temarizushi, tenpurę, nerikiri i anmitsu. Co będzie w programie przyszłych warsztatów jeszcze nie wiadomo, ale na pewno będzie pysznie i japońsko :)Uczestnicy naszych kursów języka japońskiego biorą udział w warsztatach bezpłatnie.

Warsztaty japońskiej kultury tradycyjnej

Warsztaty kultury tradycyjnej AKARI Nauka języka japońskiego i tłumaczenia

#Warsztaty japońskiej kultury tradycyjnej

W maju poprowadziliśmy w Warszawie bezpłatne warsztaty kaligrafii dla uczestników naszych kursów języka japońskiego. Było m.in. pisanie wybranych znaków / zwrotów na wachlarzach :) W czerwcu uczestnicy naszych kursów mogli nieodpłatnie wziąć udział w prowadzonych w MacchaTea House warsztatach ceremonii parzenia herbaty oraz składania chusty furoshiki. Również w czerwcu poprowadziliśmy w Białymstoku warsztaty zakładania yukaty – letniego kimona. Punktem kulminacyjnym była sesja zdjęciowa w plenerze :)
Planujemy również zorganizowanie warsztatów kulturowych podczas tegorocznych wakacji.
Warsztaty w AKARI są bezpłatne!!
Więcej o dotychczasowych wydarzeniach: Wydarzenia.

Kursy japońskiego 2017/18 przyjmujemy wstępne rezerwacje!

Kurs japońskiego Warszawa Białystok

Kursy japońskiego – Przyjmujemy wstępne rezerwacje!

Nasze kursy japońskiego cieszą się dużym zainteresowaniem i na długo przez rozpoczęciem kolejnego roku szkolnego otrzymujemy wiele zgłoszeń do nowych grup. Jeśli nie jesteś pewien w 100%, czy w nowym roku szkolnym będziesz mógł uczęszczać na kurs, możesz dokonać wstępnego zapisu – rezerwacji. Zapisy – rezerwacje nie wiążą się z wnoszeniem żadnych opłat!!

A co jeszcze czeka Cię w przypadku zapisu na nasz kurs?

3 x TAK w AKARI:

 bezpłatne warsztaty kulturowe – dla uczestników naszych kursów japońskiego
 team teaching – dwóch lektorów (polski i native speaker) na zajęciach
 gwarancja zadowolenia – w przypadku wielu z naszych grupowych kursów języka japońskiego dajemy Słuchaczom tygodniowy okres gwarancyjny – jeśli w ciągu tygodnia licząc łącznie z dniem pierwszych zajęć zrezygnujesz z kontynuacji kursu, zwrócimy Ci wpłacone pieniądze, także za te zajęcia, w których uczestniczyłeś. Upewnij się, że okres gwarancyjny dotyczy też kursu, którym jesteś zainteresowany :)

Tu dowiesz się jeszcze więcej: Kursy japońskiego – Dlaczego warto wybrać kurs w AKARI?

Poznaj opinie o naszych zajęciach: Kursy języka japońskiego – Opinie Słuchaczy.

W sprawie dokonania zapisu – rezerwacji prosimy o kontakt: Kursy japońskiego.

Warsztaty zakładania yukaty

Poczuj-z-nami-klimat-japońskiego-lata

Zapraszamy na warsztaty zakładania yukaty – letniego kimona!

Yukata, czyli lekkie, bawełniane kimono, zakładana jest na różne nieformalne okazje, np. na letnie święta czy pokazy sztucznych ogni. Mamy nadzieję, że nasze warsztaty zakładania yukaty pozwolą Wam poczuć klimat japońskiego lata :)

Zdjęcie przedstawia uczestniczki pierwszych warsztatów zakładania yukaty, które poprowadziliśmy w parku. Liczymy, że tym razem również pogoda dopisze i że uda nam się przeprowadzić warsztaty w plenerze :)

Warsztaty odbędą się w środę, 21 czerwca 2017. Rozpoczęcie o godz. 17:00.
Jeśli pogoda dopisze, z uczestniczkami warsztatów spotkamy się przy bramie do Parku Branickich  od strony ul. Legionowej. A jeśli będzie niepewna, warsztaty odbędą się tam, gdzie zwykle mamy zajęcia w ramach kursów języka japońskiego – w sali nr 8 Zespołu Szkół Katolickich przy ul. Kościelnej 3 – jeśli nie będzie lało, to może uda nam się zrobić ładne zdjęcia na tle zieleni obok szkoły :)

Udział w warsztatach jest bezpłatny dla uczestników naszych kursów języków japońskiego.
Do udziału w warsztatach zapraszamy tylko panie – tym razem nie będzie męskich yukat.
Zdjęcia z warsztatów chcielibyśmy zamieścić na naszej stronie – uczestniczki prosimy o przyniesienie zgody na ich wykorzystanie przez nas.
Ilość miejsc ograniczona – decyduje kolejność zgłoszeń: kontakt – Warsztaty kultury japońskiej.