Japoński na wiosnę

Kursy języka japońskiego Warszawa Białystok

Nowe grupy na wiosnę

W marcu uruchamiamy nowe grupy w ramach kursów języka japońskiego dla początkujących w Warszawie. Jedna będzie miała zajęcia w piątki w godz. 18:20-19:50 , a druga w soboty w godz. 15:25-16:55. Jest to szansa na rozpoczęcie nauki z nami dla tych wszystkich, którzy nie zdążyli z zapisem na rozpoczęcie kursów jesienią, a nie czuli się na siłach dołączyć do którejś z grup już w trakcie kursu.

A co jeszcze czeka Cię w przypadku zapisu na nasz kurs?

3 x TAK w AKARI:

 gwarancja zadowolenia – dajemy Słuchaczom tygodniowy okres gwarancyjny – jeśli w ciągu tygodnia, licząc łącznie z dniem pierwszych zajęć, zrezygnujesz z kontynuacji kursu, zwrócimy Ci wpłacone pieniądze, nie pobierając opłaty także za te zajęcia, w których uczestniczyłeś. Okres gwarancyjny dotyczy również kursów, które ruszą w tym miesiącu
 team teaching – w przypadku większości kursów zajęcia współprowadzi dwóch lektorów (polski i native speaker)
 bezpłatne warsztaty kulturowe – dla uczestników naszych kursów japońskiego :)

Warsztaty kultury japońskiej AKARI Nauka języka japońskiego i tłumaczenia

Tu dowiesz się jeszcze więcej o naszych kursach: Kursy japońskiego – Dlaczego warto uczyć się w AKARI?

Poznaj opinie o naszych zajęciach: Kursy języka japońskiego – Opinie Słuchaczy.

W sprawie dokonania zapisu – rezerwacji prosimy o kontakt: Kursy japońskiego.

 

Dla tych, którzy myślą o wyjeździe do Japonii

akari_bstok

Podróż do (po) Japonii – prezentacja z praktycznymi radami

Wielu z uczestników naszych kursów języka japońskiego marzy o wyjeździe do Japonii. Część z nich taki wyjazd ma już za sobą, a część właśnie go planuje. Z myślą o tych, którzy chcieliby odwiedzić Japonię, pozwiedzać miejsca bardziej i mniej znane, spróbować japońskich przysmaków, które u nas nie są jeszcze dostępne, zrobić zakupy i przywieźć mnóstwo niezapomnianych wspomnień, przygotowaliśmy spotkanie poświęcone podróżom do i po Japonii. Będzie można dowiedzieć się przydatnych rzeczy :)

Termin: 20 stycznia 2018 (sobota), godz. 12:00-12:50.
Miejsce: IX Liceum Ogólnokształcące im. Klementyny Hoffmanowej, ul. Hoża 88, wejście od ul. Wspólnej, sala nr 3

Zainteresowani udziałem proszeni są o przysłanie zgłoszenia z formularza kontaktowego na naszej stronie internetowej: AKARI Kontakt w terminie do 17. stycznia włącznie.

Język japoński – bezpłatne zajęcia konwersacyjne

Język japoński - Zajęcia konwersacyjne w kawiarni

Dodatkowe bezpłatne zajęcia konwersacyjne dla chętnych

Już wkrótce zaczną się ferie zimowe. Część zajęć w ramach kursów języka japońskiego będzie w ich czasie odwołana. Ci, którzy nie planują nigdzie wyjeżdżać, a chcieliby dodatkowo poćwiczyć umiejętność mówienia w języku japońskim, będą mogli skorzystać z bezpłatnych zajęć konwersacyjnych.

Oto planowane terminy:
20.01.2018 (sobota) 11:00~11:50, Warszawa – Zajęcia dla osób, które mają za sobą rok nauki. Temat zajęć: Moje zainteresowania.
20.01.2018 (sobota) 13:00~13:50, Warszawa – Zajęcia dla osób, które rozpoczęły naukę w tym roku szkolnym, a w niedalekiej przyszłości planują wyjazd do Japonii. Temat: Japoński w podróży.
19.01.2018 (piątek) 16:30~17:20, Białystok – Zajęcia dla uczestników kursu trzeciego roku. Temat: Omoide no ichimai. (Mile widziane zdjęcie, pocztówka, bilet itp., o którym będzie mowa :) )

Zajęcia konwersacyjne to doskonała okazja, żeby poćwiczyć umiejętność mówienia w bardziej kameralnym gronie. Zgłoszenia od osób zainteresowanych udziałem przyjmujemy do 17. stycznia włącznie. Bierzemy pod uwagę tylko zgłoszenia przysłane za pośrednictwem formularza kontaktowego na naszej stronie internetowej: Język japoński – Kontakt.

Warsztaty kulinarne – desery w stylu japońskim

AKARI Nauka języka japońskiego i tłumaczenia - Warsztaty kuchni japońskiej

Warsztaty kuchni japońskiej na słodko

Bezpłatne warsztaty kuchni japońskiej, które zorganizowaliśmy dla uczestników naszych kursów języka japońskiego w Warszawie i w Białymstoku już za nami. Tym razem warsztaty były dedykowane przede wszystkim tym, którzy lubią wszelkie słodkości i są otwarci na trochę inne  „słodkie smaki” niż te, do których jesteśmy przyzwyczajeni. Przygotowywaliśmy desery w stylu japońskim oraz matcha latte.

Wspólnie robiliśmy dango, a przygotowując deser wykorzystywaliśmy także kanten i azuki, często spotykane w japońskich ciastkach (wagashi). Poza tym do skomponowania deseru można było wykorzystać też różne owoce i lody :)

Dużo zabawy dostarczyło przygotowywanie matcha latte – próbowaliśmy swoich sił w sztuce zdobienia latte i – co widać na zdjęciach – mieliśmy bardzo zdolnych uczestników warsztatów :) Aż szkoda było pić 😉

Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w warsztatach, za wspólnie spędzony czas, otwartość na nowe smaki i miłe towarzystwo :)

Bezpłatne warsztaty kuchni japońskiej: Warszawa i Białystok

Kuchnia japońska - potrawy Kanako senseiWarsztaty kuchni japońskiejΨ( ‚ч’♡ )

Dobra wiadomość dla tych, którzy lubią gotować i dla tych, którzy lubią jeść i są otwarci na nowe smaki :) Jeszcze w tym miesiącu poprowadzimy warsztaty kuchni japońskiej dla uczestników naszych kursów języka japońskiego z Warszawy i z Białegostoku.

Termin warsztatów w Warszawie: 27.12. 2017, godz. 10:30 (czas trwania – 1h)
Termin warsztatów w Białymstoku: 28.12.2017, godz. 11:30 (czas trwania – 1h)

Warsztaty poprowadzi Kanako sensei. Pod jej kierunkiem będziemy przygotowywać japońskie desery i matcha latte, więc warsztaty z pewnością spodobają się wszystkim łasuchom :)

Udział w warsztatach jest bezpłatny, również składniki potraw przygotujemy sami. Uczestnicy – jeśli mają – mogą przynieść fartuszki kuchenne. Ilość miejsc jest ograniczona. Podczas warsztatów będziemy robić zdjęcia, które wykorzystamy na naszej stronie internetowej oraz profilach na FB i Instagramie – zgłoszenie udziału oznacza akceptację tego stanu rzeczy, ale osoby niepełnoletnie prosimy również o przyniesienie pisemnej zgody na wykorzystanie zdjęć podpisanej przez rodziców.

Przyjmujemy zgłoszenia przysłane przez formularz kontaktowy w zakładce Szkoła języka japońskiego: Kontakt do 11. grudnia włącznie.
W przypadku, jeśli ilość osób zainteresowanych udziałem przewyższy ilość miejsc, uczestnicy warsztatów zostaną wyłonieni w drodze losowania. Osoby zakwalifikowane do udziału w warsztatach poinformujemy o tym do 15. grudnia, przekażemy im również informacje odnośnie miejsca warsztatów.

Kursy języka japońskiego – Zapisz się na nowy semestr!

Kurs japońskiego Warszawa Białystok zapisy

Kursy języka japońskiego dla początkujących od nowego semestru!

Mamy dobrą wiadomość dla wszystkich, którzy chcą rozpocząć naukę języka japońskiego właśnie z nami, a jesienią zbyt późno zdecydowali się na zapis. Rozpoczynamy zapisy na kursy języka japońskiego dla początkujących, które ruszą w Warszawie od nowego semestru!

Zainteresowanych czeka kurs będący świetną okazją do zdobycia solidnych podstaw językowych, rozwinięcia praktycznych umiejętności i wzbogacenia swojej wiedzy o Japonii i Japończykach. Na zajęciach będzie dużo zadań komunikacyjnych, część z nich prowadzić będzie lektor – Japończyk.

Osoby zainteresowane lekcją próbną lub bliższymi informacjami (terminy zajęć, zniżka dla uczniów i studentów) prosimy o kontakt: Kursy języka japońskiego Warszawa.

Język japoński w piosenkach

Nauka języka japońskiego - kursy od jesieni

 

Nauka japońskiego przez muzykę

W trakcie ubiegłych kursów formą ćwiczeń, która cieszyła się dużą popularnością na zajęciach, były uzupełnianki i puzzle z wykorzystaniem tekstów japońskich piosenek. Dzięki nim można nie tylko poćwiczyć umiejętność czytania czy wychwytywania znajomych słów w usłyszanym tekście, ale też poznać muzykę japońskich wykonawców, z którą wcześniej nie miało się styczności. Wiele osób pytało, czy w tym roku również będziemy wykorzystywać japońskie piosenki podczas nauki. Wychodząc na przeciw oczekiwaniom tych, którym spodobała się ta forma ćwiczeń, oraz chcąc dać okazję do ćwiczenia japońskiego w ten sposób także tym, którzy jeszcze nie mieli ku temu okazji, przygotowaliśmy nowe uzupełnianki i puzzle. W tym roku będzie można zmierzyć się m.in. z piosenkami zespołu ONE OK ROCK, który w grudniu będzie koncertować w Warszawie.

Język japoński konwersacyjnie

Język japoński - Zajęcia konwersacyjne w kawiarni

 

Język japoński Warszawa Białystok – dodatkowe zajęcia konwersacyjne

Uczestnicy naszych kursów języka japońskiego mogą ćwiczyć i rozwijać umiejętność mówienia poza zwykłymi zajęciami – naszym uczniom oferujemy dodatkowe zajęcia konwersacyjne odbywające się w luźnej, kawiarnianej atmosferze. Konwersacje z udziałem native speakera odbywają się w kameralnych grupach, a co więcej, udział w tych dodatkowych konwersacjach jest bezpłatny :)

Poniżej przedstawiamy propozycje kolejnych terminów spotkań Cafe de Nihongo dla uczestników kursów z Warszawy i z Białegostoku w najbliższym czasie.
Więcej terminów zajęć konwersacyjnych już wkrótce!
03.02.2018 (sobota) 15:30~16:15, Białystok –受付中!
20.01.2018 (sobota) 14:30~15:15, Warszawa – 受付中!
03.12.2017 (niedziela) 11:25~12:10, Warszawa – Zakończone
06.10.2017 (piątek) 15:30~16:15, Białystok – Zakończone

Osoby zainteresowane udziałem w dodatkowych zajęciach konwersacyjnych w ramach Cafe de Nihongo prosimy o przysyłanie zgłoszeń w celu dokonania rezerwacji z formularza kontaktowego na naszej stronie : Język japoński Warszawa Białystok Konwersacje

Warsztaty kaligrafii – listopad 2017

AKARI Nauka języka japońskiego i tłumaczenia - Warsztaty kaligrafii listopad 2017
Listopadowe warsztaty kaligrafii 

Zapraszamy do udziału w warsztatach kaligrafii uczestników naszych kursów języka japońskiego w Białymstoku!

Warsztaty odbędą się 10. listopada (piątek) w godz. 16:30-18:00 w naszej stałej sali :)

W programie kaligrafowanie różnych znaków o pomyślnym znaczeniu w ich baaardzo starych wersjach.

Przyjmujemy zgłoszenia wysłane z naszego formularza kontaktowego. Na zgłoszenia czekamy do 8. listopada (środa). Ilość miejsc jest ograniczona – jeśli ilość zainteresowanych przewyższy ilość miejsc, uczestników wylosujemy :)

Udział w warsztatach jest bezpłatny. Podczas warsztatów będziemy robić zdjęcia, przysłanie zgłoszenia jest jednocześnie wyrażeniem zgody na wykorzystanie przez nas zdjęć. Osoby niepełnoletnie prosimy o przyniesienie dodatkowo zgody rodziców.

Warsztaty kultury japońskiej

Warsztaty kultury japońskiej AKARI Nauka języka japońskiego i tłumaczeniaWarsztaty kulturowe – bezpłatnie!

To, czy dobrze porozumiemy się z osobą innej narodowości, zależny nie tylko od znajomości gramatyki i słownictwa, ale też od znajomości kultury danego kraju. Zależy nam, żeby nasi uczniowie mieli jak najwięcej okazji do poznawania kultury japońskiej, realiów życia w Japonii i sposobu myślenia Japończyków. z tego względu tam, gdzie to tylko możliwe, włączamy informacje o kulturze podczas zajęć w ramach naszych kursów języka japońskiego. Doskonałą okazją do doświadczania kultury japońskiej w jej wybranych aspektach są warsztaty, które dla naszych uczniów organizujemy bezpłatnie. Można na nich bliżej poznać różne elementy kultury japońskiej, zarówno tej tradycyjnej (jak np. kaligrafia czy sztuka zakładania kimona), jak i współczesnej (makijaż w stylu współczesnej Japonki, rysowanie mangi, kuchnia japońska) i doświadczyć ich na sobie.

Więcej o warsztatach, które dotąd zorganizowaliśmy w zakładce Wydarzenia.