Praca: Poszukujemy lektora języka japońskiego

header2

Zatrudnimy lektora języka japońskiego!

Szukamy osób zainteresowanych pracą w charakterze lektora języka japońskiego w AKARI w Warszawie.
Uważamy, że lektor ma kluczowy wpływ na atmosferę zajęć. Zależy nam na tym, żeby dla uczestników naszych kursów zajęcia były nie tylko efektywnie, ale też przyjemnie spędzonym czasem.
Dlatego też na stanowisko lektora poszukujemy osób, które nie tylko wykazują się znajomością języka japońskiego, ale też:
lubią uczyć – dzielić się swoją wiedzą o języku i kulturze japońskiej
lubią pracę z ludźmi
są otwarte, energiczne i mają pozytywne podejście do życia.

Jeśli spełniasz powyższe warunki i szukasz pracy w Warszawie jako lektor języka japońskiego, koniecznie odezwij się do nas!
Zainteresowane osoby prosimy o przysyłanie zgłoszeń z CV mailem: kontakt – kurs japońskiego Warszawa.

Konkurs urodzinowy!

KONKURS-URODZINOWY4

Zapraszamy do udziału w konkursie z okazji 12. urodzin AKARI!

Świętujemy nasze 12. urodziny. Z tej okazji zapraszamy do udziału w konkursie „Dwunastu sławnych Japończyków”.
Pytania będą się pojawiały na naszej stronie internetowej oraz na profilach na Facebooku i instagramie. Zwycięzca konkursu będzie tylko jeden, ale mamy nadzieję, że sama zabawa z nami okaże się na tyle atrakcyjna, żeby wszyscy czuli się wygrani :)

Zanim przejdziemy do pytań, prosimy o zapoznanie się z poniższymi zasadami.

REGULAMIN KONKURSU

1. Konkurs organizowany jest przez firmę AKARI Anna Nemoto Nauka języka japońskiego i tłumaczenia, zwaną dalej organizatorem.
2.1. Konkurs adresowany jest do wszystkich obecnych uczestników kursów języka japońskiego prowadzonych przez organizatora w roku szkolnym 2018/19, na których udział w kursie została zawarta stosowna umowa oraz którzy podpisali (w przypadku osób niepełnoletnich rodzice) tekst związany z obowiązkiem informacyjnym z zakresu ochrony danych osobowych.
2.2. Uczestnikiem konkursu jest każdy uczestnik kursów języka japońskiego prowadzonych przez organizatora, który w terminie do 15 grudnia 2018 r. prześle swoje imię i nazwisko oraz odpowiedzi na pytania konkursowe pod adresem mailowym szkola_akari@yahoo.co.jp.
3. Zadaniem uczestników jest udzielenie prawidłowych odpowiedzi na pytania konkursowe.
4. Odpowiedzi na pytania konkursowe przysyłane inną drogą niż określona w punkcie 2 ust. 2 regulaminu nie będą brane pod uwagę. Nie będą uwzględniane również odpowiedzi, które dotrą po 15 grudnia 2018 r.
5. Każdy uczestnik mam prawo przysłać jeden e-mail z treścią określoną w punkcie 2 ust 2 regulaminu. Kolejne e-maile nie będą uwzględniane.
6. Każdy uczestnik konkursu zobowiązany jest do posiadania aktywnej skrzynki e-mail w celu kontaktowania się z organizatorem.
7. Nagrodą w konkursie jest jedna karta podarunkowa o wartości 50 zł do wykorzystania w sklepach yatta.pl.
8.1. Zwycięzcą konkursu jest osoba, która w wyznaczonym terminie przyśle pod adresem mailowym określonym w punkcie 2 ust. 2 wiadomość mailową zawierającą największą ilość prawidłowych odpowiedzi.
8.2. W przypadku jeśli taka sama największa ilość prawidłowych odpowiedzi zostanie udzielona przez więcej niż jednego uczestnika konkursu, zwycięzca konkursu zostanie wyłoniony spośród tych uczestników w drodze losowania.
8.3. Zwycięzca konkursu otrzyma kartę podarunkową wymienioną w punkcie 7.
9. Zwycięzca konkursu zostanie poinformowany o wygranej w terminie do 17 grudnia 2018 r.
10. Zwycięzca konkursu będzie mógł odebrać nagrodę osobiście z rąk lektorów w dniu najbliższych zajęć po rozstrzygnięciu konkursu.
11. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za podanie przez uczestników konkursu nieprawdziwych danych lub danych osoby trzeciej. Podanie nieprawdziwych danych lub danych osoby trzeciej skutkuje odebraniem prawa do nagrody.
12. Wzięcie udziału w konkursie oznacza zaakceptowanie wszystkich zasad określonych w niniejszym regulaminie. Organizator może wykluczyć uczestnika z udziału w konkursie w przypadku naruszenia przez uczestnika postanowień regulaminu.
13. Wszelkie reklamacje dotyczące sposobu przeprowadzenia konkursu uczestnicy konkursu mogą zgłaszać drogą mailową pod adresem szkola_akari@yahoo.co.jp nie później niż w terminie 7 dni  od dnia zakończenia konkursu. Reklamacje złożone po tym terminie, jak również drogą inną niż mailowa, nie będą rozpatrywane.

A oto PYTANIA KONKURSOWE:

1. Bohater pierwszego pytania to jeden z „trzech zjednoczycieli państwa”. Żył na przełomie XVI i XVII wieku i doskonale potrafił wykorzystywać szanse, jakie dawały mu jego czasy.  Zapoczątkował dynastię wojskowych władców Japonii, która rządziła krajem przez ponad 250 lat.
Więcej podpowiedzi na naszym profilu na FB oraz na instagramie (akari_nauka_jezyka_japonskiego)
2. Postać z drugiego pytania była córką japońskiego polityka, pedagoga i pisarza, zwolennika westernizacji Japonii. Była pionierką w dziedzinie edukacji kobiet w Japonii w epoce Meiji. Jako sześciolatka wzięła udział w misji Iwakury (była najmłodszą uczestniczką wyprawy), a po jej zakończeniu pozostała w Stanach Zjednoczonych i tam kontynuowała naukę. Po powrocie do Japonii publikowała i dawała odczyty na temat konieczności poprawy pozycji kobiet w społeczeństwie. Z zamiarem zapewnienia równego dostępu do edukacji z zakresu sztuk wyzwolonych dla wszystkich chętnych kobiet, niezależnie od ich pochodzenia, założyła żeński uniwerytet Joshi Eigaku Juku.
3. To pytanie będzie łatwe :) Japoński reżyser filmów anime i rysownik mangi. Jeden z założycieli Studia Ghibli. Wyreżyserował m.in. „Mój sąsiad Totoro”, „Księżniczka Mononoke”, „Spirited Away: W krainie bogów”czy „Ruchomy zamek Hauru”.
4. Jak nazywa się japońska piłkarka, pomocnik reprezentacji Japonii i zarazem rekordzistka pod względem występów oraz zdobytych bramek w reprezentacji? Dla ułatwienia dodamy, że zdobyła Złotą Piłkę FIFA 2011 (Ballon d’or 2011).
5. Jak nazywa się japoński pisarz, pedagog, tłumacz, przedsiębiorca i politolog, którego poglądy na temat władzy i instytucji publicznych wywarły wpływ na kierunek przemian zachodzących w gwałtownie zmieniającej się Japonii w epoce Meiji. Został uznany za jednego z najbardziej wpływowych myślicieli japońskich i współtwórców współczesnej Japonii. Jest nazywany japońskim Wolterem. Jego wizerunek znajduje się na banknocie o nominale 10000 jenów.
6. Jak nazywa się japoński łyżwiarz figurowy, startujący w kategorii solistów, który dwukrotnie został mistrzem olimpijskim? Jest pierwszym w historii łyżwiarzem, który przekroczył barierę 100 punktów za program krótki, 200 punktów za program dowolny oraz 300 w punktacji łącznej. Jak dotąd 16 razy w swojej karierze ustanawiał nowy rekord świata.
7. Jak nazywa się dyplomata, który jest też nazywany japońskim Schindlerem? Podczas pracy w konsulacie Cesarstwa Japonii w Kownie, wielokrotnie łamiąc instrukcje otrzymane z Tokio, przyznawał wizy tranzytowe Żydom, chcącym uciec z terytorium Litwy po rozpoczęciu jej okupacji przez Armię Czerwoną w czerwcu 1940. Razem z żoną kontynuował ręczne wypisywanie wiz do 4. września 1940 r., kiedy to konsulat został zamknięty, poświęcając temu zajęciu 18-20 godzin dziennie.Według relacji świadków, nawet kiedy był już w pociągu, którym opuszczał Kowno, wypisywał wizy i wyrzucał je potrzebującym przez okno. Szacuje się, że dzięki niemu ocalało 2139-10000 ludzi, przy czym liczba ta nie obejmuje tzw. wiz rodzinnych, wystawianych na kilka osób.
8. Jak nazywa się japoński skoczek narciarski, wielokrotny medalista narciarskich mistrzostw świata, trzykrotny medalista olimpijski? Najstarszy indywidualny i drużynowy medalista w historii skoków narciarskich. Oficjalnie wpisany do Księgi rekordów Guinnessa rekordzista wśród skoczków w liczbie występów w konkursach Pucharu Świata.
9. Jak nazywał się jeden z japońskich bohaterów, żyjący w XIX w.? Marzył on o silnej i zjednoczonej Japonii, takiej, która byłaby w stanie odeprzeć ewentualne ataki z Zachodu – a przypomnijmy, że były do czasy ekspansji Zachodu i kolonizowania krajów w Afryce i Azji. Sposobem na umocnienie Japonii po latach izolacji miała być szeroko rozumiana modernizacja kraju i przywrócenie władzy cesarzowi. Odegrał znaczącą rolę w obaleniu siogunatu Tokugawa, pomagając w osiągnięciu porozumienia klanom, którym podlegały prowincje Satsuma i Chōshū. Jego działania przysporzyły mu wielu wrogów wśród zwolenników siogunatu, kilkukrotnie podejmowano próby zabicia go. Zginął 10 grudnia 1867 r., w wieku zaledwie 31 lat.
10. Bohater tego pytania to japoński aktor, reżyser, scenarzysta, pisarz i malarz. Zdobywca wielu nagród. Wyreżyserował m.in. filmy takie jak „Hana-bi”, „Lalki” czy „Zatōichi”.
11. Numer 11 w naszym konkursie to japoński pisarz, eseista i tłumacz literatury amerykańskiej na język japoński. Jego dzieła przetłumaczono na wiele języków, również na język polski. Jest autorem m.in. „Kroniki ptaka nakręcacza” i „Norwegian Wood”.
12. Jak nazywa się japońska projektantka, założycielka Comme de Garçons i Dover Street Market? W uznaniu dla jej osiągnięć w projektowaniu mody, Metropolitan Museum of Art w Nowym Jorku zorganizowało wystawę zaprojektowanych przez nią strojów. Wystawa, którą można było oglądać w 2017 roku, prezentowała 140 strojów kobiecych, pochodzących z różnych okresów kariery bohaterki tego pytania.

Jesień 2018 w AKARI – Wydarzenia

autumn1

Jesień 2018 w AKARI – Co u nas nowego?

Wrzesień to zawsze miesiąc, w którym dużo u nas się dzieje.
Nad czym pracujemy obecnie? Co teraz u nas się dzieje?

ustaliliśmy grafik na rok szkolny 2018/19 dla grup w Warszawie i w Białymstoku – o terminach informujemy mailowo, więc wszystkich, którzy kontaktowali się z nami w sprawie kursów, prosimy o sprawdzanie poczty.
ustaliliśmy terminy październikowych lekcji próbnych w Warszawie i w Białymstoku
Najbliższy termin:  18, 19, 20 października 2018 (Warszawa)
Najbliższy termin: 22, 29 października 2018.(Białystok)
Osoby zainteresowane prosimy o kontakt: kurs języka japońskiego
skończyliśmy właśnie tłumaczenie na język japoński bookletu i innych tekstów związanych z wydaniem w Japonii nowego albumu Anny Marii Jopek „Ulotne/幻想”
weźmiemy udział w konwencie PFA7 w Białymstoku
trwa jeszcze (do połowy października) nasza promocja ulotkowa w sklepach Yatta.pl – dotyczy kursów w Warszawie
jesienią AKARI świętuje 12 urodziny – z tej okazji przygotowujemy dla Was nowe warsztaty i konkurs!!
Właśnie dziś dwoje naszych uczniów, którzy poznali się na kursie japońskiego w AKARI, wzięło ślub! Wiedzieliśmy, że na naszych zajęciach zawiązują się przyjaźnie, takie prawdziwe, które trwają na długo po tym, jak już kończycie naukę japońskiego z nami, nawet wówczas, gdy rozjeżdżacie się po świecie. Jednak po raz pierwszy (o ile wiemy) zdarzyło się, że dwie osoby, które poznały się na naszym kursie, stanęły na ślubnym kobiercu :) Nowożeńcom życzymy im wszystkiego najlepszego!

Nowości na rok 2018/19

AKARI-12ANIV

Bezpłatne warsztaty kulturowe, gwarancja zadowolenia i nowości na rok 2018/19

W myśl słów „Kto stoi w miejscu, ten się cofa”, staramy się nieustannie zmieniać i rozwijać. Doskonalić z myślą o naszych kursach i ich uczestnikach. Każdego roku staramy się wprowadzać nowe rzeczy, które mają za zadanie uatrakcyjnić zajęcia i dawać okazję do lepszego poznania Japonii i jej kultury, choćby w wybranych aspektach. Tak, by było lepiej i ciekawiej.

Rok 2018 to dwunasty rok istnienia AKARI. Co szykujemy dla Was w tym roku?

W dalszym ciągu można będzie korzystać z gwarancji zadowolenia. Wiemy, że jest to propozycja, która spotyka się nieodmiennie z ciepłym przyjęciem tych, którzy po raz pierwszy zapisują się do nas na kurs :)

Kontynuujemy dwie rzeczy, których spróbowaliśmy w minionym roku szkolnym, a które spotkały się z dobrym odzewem ze strony uczestników naszych kursów języka japońskiego. Na pewno na zajęciach będzie okazja do spróbowania herbaty matcha i porównania jej smaku w wersji klasycznej i jako matcha latte. Nas uczniowie otrzymają też od nas oryginalne japońskie Pocky w prezencie.

Jeśli chodzi o nowości, to zdradzimy, że planujemy zorganizowanie minikursów rysowania mangi!! Będą bezpłatne, a udział w nich będą mogli wziąć wyłącznie uczestnicy naszych kursów języka japońskiego w bieżącym roku szkolnym.

W planach mamy również różne warsztaty związane z kulturą japońską. Mamy nadzieję, że wśród propozycji znajdziecie coś dla siebie :)

Język japoński i kultura japońska w AKARI

Kultura japońska w AKARI

W AKARI staramy się łączyć poznawanie języka japońskiego z poznawaniem kultury japońskiej – w końcu język jest częścią kultury :)
Poza przybliżaniem jej na zajęciach językowych, prowadzimy również przeróżne bezpłatne warsztaty kulturowe, dotyczące zarówno kultury tradycyjnej, jak i współczesnej. Dotychczas zorganizowaliśmy m.in. warsztaty kuchni japońskiej, warsztaty zakładania letniego kimona, warsztaty rysowania mangi, warsztaty kaligrafii, warsztaty makijażu w stylu współczesnej Japonki oraz różne prelekcje i pokazy zdjęć.

A co pojawi się w roku 2018/19? Obecnie jesteśmy na etapie przygotowań do przyszłego roku szkolnego :) Mamy nadzieję, że nasze propozycje spodobają się Wam. Liczymy na wspólnie mile i twórczo spędzony czas podczas warsztatów!

Kurs japońskiego Warszawa 2018/19

Kurs japońskiego Warszawa Białystok

Kurs japońskiego Warszawa 2018/19 – Trwają zapisy!

Trwają zapisy na nasze kursy języka japońskiego w roku szkolnym 2018/19 w Warszawie. Oferujemy zajęcia na różnych poziomach zaawansowania, na których naukę języka łączymy z poznawaniem kultury Japonii. Jeśli interesuje Cię rozpoczęcie lub kontynuacja nauki pod kierunkiem lektorów – pasjonatów, jeśli szukasz atrakcyjnych zajęć – nasze kursy powinny Cię zainteresować :) Szczególnym zainteresowaniem cieszą się kursy w grupach ze zniżką dla uczniów i studentów. Osoby zapisujące się do tych grup mogą skorzystać z promocji ulotkowej – nasze ulotki dostępne są w stacjonarnych sklepach Yatta.pl.

Istnieje możliwość dokonania bezpłatnego wstępnego zapisu. Większość kursów obejmuje gwarancja zadowolenia.
Z pełną ofertą zajęć można zapoznać się również w zakładce Kursy języka japońskiego Warszawa.

Gwarancja zadowolenia na kurs japońskiego w AKARI

Kursy-japońskiego-Warszawa-Bialystok-Gwarancja-zadowolenia-na-kurs-japońskiego-w-AKARI

Gwarancja zadowolenia

Wiemy, że nasza gwarancja zadowolenia to pomysł, który podoba się wielu osobom, zwłaszcza zapisującym się po raz pierwszy na nasz kurs japońskiego, które jeszcze nie wiedzą, jak wyglądają zajęcia w AKARI. Wiemy też, że nie wszyscy odwiedzający naszą stronę czytają wszystkie zamieszczone tu informacje. Stąd pomysł, żeby gwarancji zadowolenia poświęcić osobny wpis, bo to coś, o czym wiedzieć warto.

Swój udział w naszym kursie japońskiego można zawiesić lub przerwać w dowolnym momencie jego trwania, wiąże się to jednak z dopełnieniem określonych formalności. Gwarancja zadowolenia to tygodniowy okres gwarancyjny, który dajemy Słuchaczom w przypadku większości naszych grupowych kursów języka japońskiego na podjęcie ostatecznej decyzji odnośnie kontynuacji nauki z nami. W ramach gwarancji masz tydzień od rozpoczęcia kursu, łącznie z dniem pierwszych zajęć licząc, na przemyślenie swojej decyzji o zapisie na nasz kurs z możliwością bezkosztowego wycofania się z umowy. Znaczy to, że jeśli w tym czasie – najpóźniej w przeddzień kolejnych planowych zajęć – poinformujesz nas, że rezygnujesz z kontynuacji kursu, w ramach gwarancji zwrócimy Ci całą wpłaconą kwotę, nic nie pobierając także za te pierwsze zajęcia, w których uczestniczyłeś.

Gwarancja zadowolenia dotyczy większości naszych kursów grupowych. Upewnij się, że okres gwarancyjny dotyczy też kursu, którym jesteś zainteresowany.

Kurs japońskiego Białystok 2018/19

Kursy języka japońskiego 2018/19

Kurs japońskiego Białystok 2018/19

Trwają zapisy na kursy języka japońskiego w roku szkolnym 2018/19. Oferujemy zajęcia, na których naukę języka łączymy z poznawaniem różnych aspektów kultury Japonii. Zajęcia odbywają się raz w tygodniu, a nasi lektorzy dokładają starań, żeby ten czas był efektywnie, ale też przyjemnie spędzony przez wszystkich uczestników kursów.
Jeśli interesuje Cię rozpoczęcie lub kontynuacja nauki pod kierunkiem lektorów, którzy dbają o to, żeby zajęcia były urozmaicone i atrakcyjne, nasze kursy mogą Cię zainteresować :)

Osoby zainteresowane zapisaniem się do nas na kurs japońskiego mogą skorzystać z niezobowiązującej lekcji próbnej – najbliższe lekcje próbne w październiku (konieczna wcześniejsza rezerwacja miejsca). Ci, którzy zapiszą się na grupowe kursy języka japońskiego dla początkujących bez udziału w lekcji próbnej, mogą skorzystać z gwarancji zadowolenia.

Więcej informacji o naszej ofercie kursów: kurs japońskiego Białystok.

Nowość 2018 – matcha na zajęciach

Nowość na zajęciach

Co roku staramy się dodawać coś nowego do naszych kursów, co sprawi, że będą jeszcze atrakcyjniejsze dla uczestników.

W tym roku, po warsztatach kulinarnych, na których robiliśmy m.in. matcha latte, doszliśmy do wniosku, że chcielibyśmy dać okazję do spróbowania herbaty matcha nie tylko uczestnikom warsztatów, ale też naszych standardowych kursów języka japońskiego. W tym celu sprowadziliśmy więc większą ilość tej sproszkowanej zielonej herbaty z Japonii.
Na zajęciach można było spróbować herbaty zarówno w wersji klasycznej, tj. takiej, jaka jest pita podczas ceremonii parzenia herbaty oraz w bardziej współczesnej – jako matcha latte :) Samodzielne „utrzepywanie” herbaty w wersji ceremonialnej oraz porównanie smaku obu wersji było ciekawym doświadczeniem :)

Przesyłka z herbatą dotarła już po zakończeniu zajęć w części grup, ale – tu dobra wiadomość – nic straconego! Zachęceni reakcjami tych, którzy pili matchę na zajęciach, zamierzamy kontynuować matcha taiken na zajęciach w przyszłym roku szkolnym :)

Powtarzamy warsztaty, które spotkały się z zainteresowaniem, ale staramy się wprowadzać też nowości.
Kuchnia japońska - potrawy Kanako sensei
W zeszłym roku poprowadziliśmy bezpłatne warsztaty kuchni japońskiej, które cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Tym razem przygotowywaliśmy desery w stylu japońskim.AKARI Nauka języka japońskiego i tłumaczenia - Warsztaty kuchni japońskiej