Dodatkowe atrakcje, czyli co zrealizowaliśmy w roku 2020/21

AKARI Język japoński: Warsztaty kuchni japońskiej 2021Bezpłatne warsztaty, wykłady i inne „dodatki”, czyli co zrealizowaliśmy w roku 2020/21 z myślą o naszych uczniach

Lipiec w pełni, nasze kursy wakacyjne również, więc mamy teraz chwilę na to, by pochwalić się tutaj tym, co oprócz kursów, udało nam się zrealizować z myślą o naszych uczniach w trudnym, pandemicznym roku szkolnym 2020/21.

Dobrze wiemy, że większość osób przychodzących do nas na kurs języka japońskiego, interesuje się również (a może nawet przede wszystkim) szeroko rozumianą kulturą japońską. Z tego względu od lat staramy się umożliwiać naszym uczniom bezpłatny udział w różnorodnych dodatkowych zajęciach związanych z kulturą Japonii właśnie.
Nie inaczej było w roku 2020/21. I choć pandemia i obostrzenia zmusiły nas do przeniesienia naszych działań online, to całkiem sporo udało nam się w tym temacie zrobić.

Online prowadziliśmy dodatkowe zajęcia konwersacyjne na różnych poziomach zaawansowania – odpowiednik naszych kawiarnianych konwersacji Cafe de nihongo. Przeprowadziliśmy szereg wykładów kulturowych z zakresu m.in. sztuki i architektury, tradycji (święta matsuri) i socjologii (japońska rodzina). Odbywały się również warsztaty. Od kilku lat niesłabnącym zainteresowaniem cieszą się organizowane przez nas warsztaty rysowania mangi, prowadzone przez Michalinę Daszutę. Nie mogło ich zabraknąć również w tym roku! I wreszcie nowość – prezentacje kulinarne w wykonaniu naszej Kanako sensei – w tym przypadku część warsztatowa była „pracą domową” dla chętnych ^^ Wiemy, że prezentowane przez nią potrawy japońskie zainspirowały uczestników tych zajęć do działań kulinarnych, a zdjęcia, które otrzymywaliśmy, świadczą o kulinarnej wyobraźni i kreatywności.

Mamy nadzieję, że kolejny rok pozwoli nam na organizowanie różnych dodatkowych zajęć kulturowych również stacjonarnie. Dołożymy starań, by było jeszcze lepiej i ciekawiej, więc bądźcie z nami!

Po więcej informacji zapraszamy na AKARI Język japoński: Wydarzenia
AKARI i kuchnia japońska 2020年ワークショップ&レストランサポート

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>