Wiosenne warsztaty dla uczniów AKARI

管理栄養士の先生による和食講座Ψ( ‚ч’♡ )  初級編から上級編まで無料ワークショップを実施♪♪AKARI Język japoński: Kuchnia japońska - potrawy Kanako sensei

Warsztaty kuchni japońskiej  Ψ( ‚ч’ )  
Pokaz, wskazówki dietetyczne i zadanie dla chętnych
W kwietniu i maju organizujemy warsztaty kuchni japońskiej, które jak zwykle dla naszych uczniów będą bezpłatne.  Poprowadzi je online Kanako sensei – dietetyczka, która ma za sobą m.in. kilka lat doświadczenia w prowadzeniu warsztatów kulinarnych w studiu kuchennym w Tokio. Program warsztatów będzie dedykowany zarówno osobom, które można nazwać początkującymi w gotowaniu, jak i tym, którzy lubią gotowanie i często przygotowują różne potrawy.

 30.05 (ndz.) 11:00-11:50 Warsztaty dla bardziej zaawansowanych kulinarnie:  Kinmedai no nitsuke&Dashimaki tamago
 25.04 (ndz.) 11:00- 11:50 Warsztaty z prostym menu: Shōgayaki teishoku
 17.04 (sob.) 09:30-10:15 Warsztaty z prostym menu: Okonomiyaki (Grupa I)
 17.04 (sob.) 12:00- 12:45 Warsztaty z prostym menu: Okonomiyaki (Grupa II)

Przygotowanie potrawy w czasie rzeczywistym warsztatów może okazać się trochę problematyczne, proponujemy zatem przygotowanie sobie czegoś do zanotowania składników i sposobu przygotowania, a przygotowanie już w późniejszym czasie :) Przygotowane podczas warsztatów dania pokażemy także na naszym profilu na FB i na instagramie.
Facebook ⇒ AKARI Nauka języka japońskiego

Instagram ⇒ Akari nauka  języka japońskiego

後編のスケジュール決定!!プロの漫画家の先生から学ぶ、マンガの描き方講座 (年10回・無料)AKARI Jezyk Japonski  Manga Warszawa Bialystok

WARSZTATY MANGOWEGO RYSOWANIA
Tej wiosny ruszy kolejny cykl warsztatów w ramach minikursu rysowania mangi, prowadzony przez profesjonalną rysowniczkę mangi, Michalinę Daszutę, szerzej znaną jako KattLett. Warsztaty przewidziane są tylko dla uczestników naszych kursów i są bezpłatne. Planowanych jest pięć spotkań, uczestniczyć w nich mogą zarówno osoby, które dotąd nie brały udziału w podobnych zajęciach, jak i ci, którzy uczestniczyli we wcześniejszym cyklu warsztatów. Każde spotkanie będzie na inny temat, więc śmiało można zgłosić się od razu na wszystkie z przewidzianych spotkań (terminy poniżej) ^^
Zajęcia w ramach tego minikursu będą się odbywały raz na dwa tygodnie, w poniedziałki w godz. 18:00-19:30. Jak poprzednio, również tym razem warsztaty będą prowadzone na zoomie, pierwsze spotkanie odbędzie się 12 kwietnia. Poniżej podajemy terminy kolejnych spotkań – jak zostało już wcześniej wspomniane, każde spotkanie będzie na inny temat.
☆ 07.06 (pon.) 18:00-19:30
 24.05 (pon.) 18:00-19:30
 17.05 (pon.) 18:00-19:30
☆ 10.05 (pon.) 18:00-19:30  Zmiana!! Warsztaty przeniesione na 17 maja (termin dodany poniżej).
 26.04 (pon.) 18:00-19:30
 12.04 (pon.) 18:00-19:30

古くて新しい日本文化をもっと知りたいという方へ! 文化講座(無料)にも是非ご参加下さい(^o^)/AKARI Jezyk Japonski オンライン文化講座Wykłady poświęcone kulturze japońskiej, prowadzone przez lektorów AKARI. Bezpłatne dla naszych uczniów.

Architektura i symbolika pawilonu herbacianego – wykład poprowadzi na zoomie Natalia sensei. Planowany termin to 26 maja (środa) w godz. 17:00-17:45.  
Tak o tematyce spotkania mówi Natalia sensei:  „Czy w dawnych czasach architektura chińska mogła mieć wpływ na tworzenie się architektury japońskiej? Ponad tysiąc lat temu sprowadzono do Japonii nie tylko chińskie znaki, lecz również chińskie prądy filozoficzne czy sztukę. Wszystko to wywarło znaczący wpływ na japońskie zwyczaje oraz rozwijającą się sztukę, w tym architekturę.
Na szczególną uwagę zasługuje pawilon herbaciany, miejsce gdzie odbywa się japońska ceremonia picia herbaty. Również tutaj dostrzegalne jest oddziaływanie kultury chińskiej, które w połączeniu z tradycyjnymi wartościami japońskimi, w tym wpływem rodzimej religii shintō stanowi unikalne miejsce, gdzie zarówno architektura jak i czynność picia herbaty ma głębokie, ukryte znaczenie.”

Model rodziny japońskiej, pozycja i rola poszczególnych członków – wykład na zoomie poprowadzi Natalia sensei. Odbędzie się on na zoomie 18 maja (wtorek) w godz. 16:00-16:45.
Tak o temacie spotkania mówi prowadząca Natalia sensei:”Pojęcie rodziny można definiować w różnorodny sposób. Przede wszystkim rodzina jest grupą, składającą się głównie z osób blisko spokrewnionych. Co więcej, jej członkowie są połączeni silnymi więzami emocjonalnymi.Czym charakteryzuje się tradycyjna rodzina japońska, czy jest podobna do modelu polskiej rodziny czy może różni się od niego w znaczący sposób? Czy filozofia i religia mogą mieć wpływ na role oraz pozycje członków rodziny? Czy zasady panujące w firmie japońskiej mają coś wspólnego z pojęciem rodziny? Chciałabym odpowiedzieć Państwu na te i inne pytania podczas warsztatów o  tradycyjnym i współczesnym modelu rodziny japońskiej.

20 kwietnia  odbyło się spotkanie poświęcone japońskiej architekturze tradycyjnej: Cechy tradycyjnej architektury japońskiej – porównanie z Zachodem.
Tak o temacie spotkania mówi prowadząca Natalia sensei:”Czym charakteryzuje się tradycyjna architektura japońska? Czy ma powiązania z filozofią lub religią? Czym różni się od architektury spotykanej na Zachodzie?
Chciałabym odpowiedzieć Państwu na te i inne pytania podczas spotkania poświęconego cechom tradycyjnej architektury japońskiej oraz porównaniu ich z charakterystycznymi elementami architektury Zachodu.
Znane powszechnie maty tatami czy ruchome panele fusuma, lecz również inne elementy świata architektury japońskiej mogą okazać się ciekawsze, jeśli przyjrzymy się im bliżej.”

AKARI-MATSURI

Matsuri – o japońskich świętach – wykład na zoomie poprowadzi Agnieszka sensei. Termin: 21 maja (piątek) w godz. 18:15-19:00.

 

毎年恒例、日本語会話のオンライン版(無料)! 秋と春で5つのレベル別で開催!! Język japoński - Zajęcia konwersacyjne w kawiarni

Ustalamy terminy dodatkowych, bezpłatnych zajęć konwersacyjnych dla osób na różnych poziomach zaawansowania ^^ O proponowanych terminach lektorzy będą informowali podczas zajęć w swoich grupach. Przypominamy, że nasi uczniowie uczestniczą w dodatkowych zajęciach konwersacyjnie bezpłatnie ^^

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>