Wiosenne warsztaty dla uczniów AKARI

管理栄養士の先生による和食講座Ψ( ‚ч’♡ )  初級編から上級編まで無料ワークショップを実施♪♪Kuchnia japońska - potrawy Kanako sensei

Warsztaty kuchni japońskiej  Ψ( ‚ч’ )  Już w kwietniu!
W kwietniu organizujemy warsztaty kuchni japońskiej, które jak zwykle dla naszych uczniów będą bezpłatne.  Poprowadzi je online Kanako sensei – dietetyczka, która ma za sobą m.in. kilka lat doświadczenia w prowadzeniu warsztatów kulinarnych w studiu kuchennym w Tokio. Program warsztatów będzie dedykowany zarówno osobom, które można nazwać początkującymi w gotowaniu, jak i tym, którzy lubią gotowanie i często przygotowują różne potrawy.

Zaczynamy od warsztatów z prostym menu dla osób, które w kuchni niekoniecznie czują się jak ryba w wodzie (bardziej zaawansowanych kulinarnie zapraszamy na warsztaty w maju). Będzie coś, co można oczywiście zjeść w restauracji, ale też przygotowuje się chyba w każdym japońskim domu ^^
 17.04 (sob.) 09:30-10:15 Warsztaty z prostym menu: Okonomiyaki (Grupa I)
 17.04 (sob.) 12:00- 12:45 Warsztaty z prostym menu: Okonomiyaki (Grupa II)
 25.04 (ndz.) 11:00- 11:45 Warsztaty z prostym menu: Shōgayaki teishoku

Zgłoszenia na warsztaty przygotowywania okonomiyaki przyjmujemy do godz. 16:00 w sobotę, 10. kwietnia, a na warsztaty poświęcone shōgayaki do 18. kwietnia włącznie – prosimy o przysyłania zgłoszeń za pośrednictwem formularza kontaktowego w zakładce Kontakt na naszej stronie. Link do warsztatów będziemy przesyłać najpóźniej na dwa dni przed planowanym terminem tych zajęć, więc prosimy o cierpliwość.

Przygotowanie potrawy w czasie rzeczywistym warsztatów może okazać się trochę problematyczne, proponujemy zatem przygotowanie sobie czegoś do zanotowania składników i sposobu przygotowania, a przygotowanie już w późniejszym czasie :) Zachęcamy do sfotografowania swojego dania i udostępnienia na naszym profilu na FB lub na instagramie (prosimy o oznaczenie, żebyśmy mogli odnaleźć Wasze zdjęcia).

A w maju pojawią się propozycje warsztatów kuchni japońskiej dla osób bardziej zaawansowanych kulinarnie. W planach kinmedai no nitsuke ^^

後半編スケジュール決定!!プロの漫画家の先生から学ぶ、マンガの描き方講座 (年10回・無料)AKARI Jezyk Japonski  Manga Warszawa Bialystok

WARSZTATY MANGOWEGO RYSOWANIA
Tej wiosny ruszy kolejny cykl warsztatów w ramach minikursu rysowania mangi, prowadzony przez profesjonalną rysowniczkę mangi, Michalinę Daszutę, szerzej znaną jako KattLett. Planowanych jest pięć spotkań, uczestniczyć w nich mogą zarówno osoby, które dotąd nie brały udziału w podobnych zajęciach, jak i ci, którzy uczestniczyli we wcześniejszym cyklu warsztatów. Każde spotkanie będzie na inny temat, więc śmiało można zgłosić się od razu na wszystkie z przewidzianych spotkań (terminy poniżej) ^^
Zajęcia w ramach tego minikursu będą się odbywały raz na dwa tygodnie, w poniedziałki w godz. 18:00-19:30. Jak poprzednio, również tym razem warsztaty będą prowadzone na zoomie, pierwsze spotkanie odbędzie się 12 kwietnia. Zgłoszenia udziału przyjmujemy do godz. 16:00 w sobotę, 10. kwietnia, za pośrednictwem formularza kontaktowego w zakładce Kontakt na naszej stronie.
Poniżej podajemy terminy kolejnych spotkań – jak zostało już wcześniej wspomniane, każde spotkanie będzie na inny temat.
 12.04 (pon.) 18:00-19:30
 26.04 (pon.) 18:00-19:30
☆ 10.05 (pon.) 18:00-19:30
 24.05 (pon.) 18:00-19:30
☆ 07.06 (pon.) 18:00-19:30

日本文化講座(無料)のスケジュールは、近日お知らせします ( ^ ^ )v

AKARI Jezyk Japonski オンライン文化講座Wykłady poświęcone kulturze japońskiej, prowadzone przez lektorów AKARI.

Najbliższe spotkanie odbędzie się  na zoomie 20 kwietnia (wtorek) w godz. 16:00-16:45. Poświęcone będzie japońskiej architekturze tradycyjnej, a jego tytuł to: Cechy tradycyjnej architektury japońskiej – porównanie z Zachodem.

Tak o temacie spotkania mówi prowadząca Natalia sensei:
„Czym charakteryzuje się tradycyjna architektura japońska? Czy ma powiązania z filozofią lub religią? Czym różni się od architektury spotykanej na Zachodzie?
Chciałabym odpowiedzieć Państwu na te i inne pytania podczas spotkania poświęconego cechom tradycyjnej architektury japońskiej oraz porównaniu ich z charakterystycznymi elementami architektury Zachodu.
Znane powszechnie maty tatami czy ruchome panele fusuma, lecz również inne elementy świata architektury japońskiej mogą okazać się ciekawsze, jeśli przyjrzymy się im bliżej.”

Zgłoszenia przyjmujemy do 18 kwietnia włącznie – prosimy o przysyłanie ich za pośrednictwem formularza kontaktowego w zakładce Kontakt na naszej stronie.

Interesuje Cię kultura japońska? Chcesz dowiedzieć się o niej więcej? Zapraszamy do śledzenia naszej strony – wkrótce podamy terminy kolejnych wykładów. W przygotowaniu m.in. wykład poświęcony japońskim świętom matsuri (prowadzenie Agnieszka sensei).

AKARI-MATSURI

Język japoński - Zajęcia konwersacyjne w kawiarni

Ustalamy terminy dodatkowych, bezpłatnych zajęć konwersacyjnych dla osób na różnych poziomach zaawansowania ^^ O proponowanych terminach lektorzy będą informowali podczas zajęć w swoich grupach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>