Warsztaty kulinarne – Białystok

AKARI język japoński - Warsztaty kulinarne Białystok
Warsztaty kulinarne Ψ( ‚ч’♡ ) (Białystok) – Relacja z bezpłatnych warsztatów kuchni japońskiej
Język japoński stoi w centrum naszych działań i naszych kursów, ale jak wiadomo, język jest częścią kultury, a tę warto poznawać i zgłębiać na równi z tajnikami gramatyki czy pisma. Na ostatnich warsztatach kulturowych zgłębialiśmy kulturę japońską od kuchni – pod kierunkiem Kanako sensei przygotowywaliśmy rozmaite pyszności.

W menu znalazły się krewetki i warzywa w tempurze oraz tradycyjne japońskie ciasteczka nerikiri.
Było sporo zabawy z ustalaniem, czy ciasto do obtaczania warzyw i krewetek ma już odpowiednią gęstość, a olej do smażenia odpowiednią temperaturę. Jednak najwięcej śmiechu było przy tworzeniu nerikiri – kolory i kształty ciasteczek świadczyły o dużej wyobraźni, zmyśle artystycznym i zdolnościach manualnych uczestników warsztatów :)

Na koniec była oczywiście konsumpcja :) Można było się przekonać, jak smakowały własnoręcznie przygotowane specjały kuchni japońskiej (chociaż niektórych nerikiri szkoda było zjadać) i przy filiżance zielonej herbaty odsapnąć po trudach gotowania :)

Powrót na stronę główną – AKARI Nauka języka japońskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>