Spotkania z kulturą Japonii

AKARI Język japoński baner 2022

AKARIは皆さまに支えられて15周年を迎えることができました。今後も新たなことに挑戦しながら、地域の方のお役に立てるよう努めて参ります。2022年は、国立大学での日本語コース開設(単位認定講座)、AKARIわくわくプロジェクト、文化交流や音楽活動における通訳/翻訳サービス提供、地域貢献活動などを推進中です。AKARIの今後の活動にどうぞご期待下さい。

Zapraszamy do udziału w wydarzeniach związanych z kulturą japońską!

W najbliższym czasie odbędzie się kilka wydarzeń online, poświęconych kulturze japońskiej, które organizujemy z myślą o uczestnikach naszych kursów języka japońskiego. Udział jak zwykle bezpłatny :)

Wykład poświęcony matsuri – świętom japońskim – wykład poprowadzi na zoomie Agnieszka sensei. Termin spotkania to japoński Dzień Dziecka czyli 5 maja, czwartek, godz. 18:00-19:00. Zapisy na to wydarzenie przyjmujemy do 2 maja włącznie tylko drogą mailową – można skorzystać z formularza kontaktowego na naszej stronie w zakładce Kontakt. Osobom, które przyślą zgłoszenie, wyślemy link do wejścia na spotkanie :)

Chcesz studiować na japonistyce? – spotkanie online z Gabrysią, naszą byłą kursantką, a obecnie studentką japonistyki może pomóc w podjęciu decyzji wszystkim osobom, które rozważają studia na japonistyce. Można będzie poznać plan zajęć pierwszego roku i dowiedzieć się, na co zwraca się uwagę na danych przedmiotach, a także jakie są dodatkowe wymagania do zaliczenia semestru / roku. W planach również porównanie studiów na japonistyce z tymi na lingwistyce stosowanej.
Spotkanie odbędzie się 14 kwietnia (czwartek), o 17:00 na zoomie. Zgłoszenia od zainteresowanych udziałem przyjmujemy do 14 kwietnia do godz. 15:00 wyłącznie drogą mailową – można skorzystać z formularza kontaktowego w zakładce Kontakt. Osobom, które przyślą zgłoszenie, wyślemy link do wejścia na spotkanie.

Spacery po Tokio – zapraszamy do udziału wszystkich, którzy chociaż online chcieliby „przejść się” z nami ulicami Tokio, rzucić okiem na wystawy czy zajrzeć do sklepów. Spacery będą na żywo, więc uczestnicy będą mogli przekonać się, jak w czasie rzeczywistym wygląda Tokio :) Planowane na ferie zimowe zawiesiliśmy ze względu na sytuację pandemiczną w Japonii, jednak zamierzamy zrealizować je podczas wakacji letnich.

Pokazy kuchni japońskiej ( ①20.02,②27.02,③06.03,④13.03 ) – Cykl pokazów poprowadzi Kanako sensei. Pokazy będą się odbywały w cztery kolejne niedziele w godz. 10:30-11:20 na zoomie. Udział bezpłatny, przewidziany wyłącznie dla uczestników naszych kursów języka japońskiego. Link, który prześlemy zainteresowanym, będzie dotyczył wszystkich pokazów, zatem można będzie wziąć udział we wszystkich, lub tylko w tych, które odbędą się w pasujących danemu uczestnikowi terminach. Zgłoszenia przyjmujemy wyłącznie drogą mailową, można skorzystać z naszego formularza kontaktowego w zakładce Kontakt.
Pokazy, które odbywały się w zeszłym roku szkolnym, cieszyły się dużym zainteresowaniem. Większość prezentowanych potraw można przygotować z dostępnych u nas składników :) Jest to zatem okazja do wzbogacenia swojego menu o japońskie akcenty :)
Menu tegorocznych pokazów będziemy się starali podawać na bieżąco przed każdą niedzielą, przed udziałem w pokazie nie trzeba przygotowywać żadnych składników :)
①20.02 – Butaniku no shougayaki.
②27.02 – Makizushi.
③06.03 – Tempura.
④13.03 – Oyako don.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>