Nasza pozaszkolna działalność związana z kulturą i językiem japońskim

2023-AKARI-Jezyk-Japonski-1年のまとめW Japonii wiosna oznacza początek – początek roku szkolnego, rozpoczęcie pracy w nowym miejscu, początek nowych projektów, czy roku podatkowego. To taki intensywny czas nie tylko w przyrodzie, ale też w życiu ludzi.
Nam w tym roku wiosna przyniosła sporo możliwości włączania się w różne wydarzenia i promowania kultury japońskiej. W ostatnim czasie uczestniczyliśmy w Dniu Otwartym na Wydziale Historii, w Jeżowisku Filologicznym i w Dniu Azjatyckim – znów na Wydziale Historii. Poprowadziliśmy wykład kulturowy i warsztaty, które cieszyły się dużym zainteresowaniem. W najbliższym czasie czeka nas jeszcze spotkanie poświęcone Japonii i kulturze japońskiej z przedszkolakami. Takie spotkania dają nam zawsze dużo radości i pozwalają na złapanie świeżego spojrzenia na to, czym zajmujemy się na co dzień.

日本文化を通した地域貢献活動
私たちは十数年にわたって「一緒を喜ぶ。違うを楽しむ。」をモットーに、地域の学校や図書館での交流活動を続けています。今月は幼稚園での日本文化紹介授業、大学でのプレゼンテーション、ワークショップ等を予定しています。

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>