Nauka języka japońskiego – Tematy przewodnie w roku 2014/2015

Nauka języka japońskiego - tematy zajęć
Na rok szkolny 2015/16 mamy w planach jeszcze więcej atrakcji!!
 Nauka języka japońskiego w wakacje – W lipcu rozpoczynamy wakacyjne kursy języka japońskiego. Osoby, które wybierają się w podróż do Japonii mogą skorzystać z zajęć „Japoński od zaraz”. Zapraszamy również na warsztaty zakładania yukaty i rysowania mangi.
W czerwcu ponownie skupimy się na podstawowych umiejętnościach komunikacyjnych i będziemy przyswajać zwroty i słownictwo, dzięki którym w prosty sposób będziemy mogli przekazywać rozmówcy nasze odczucia. Poza tym w planie również warsztaty (m.in. Edo shigusa i zakładania yukaty).
W maju czeka nas nauka języka japońskiego przez muzykę: J-POP, JROCK  Kyary Pamyu Pamyu, L’Arc-en-ciel, the GazettE, X JAPAN, hide, ONE OK ROCK, Ayumi Hamasaki, YUI, RADWIMPS, BUMP OF CHICKEN, B’z, Mr.Children i in. (Ongaku de NIHONGO )
Kwiecień: Wyszukiwanie potrzebnych informacji na japońskich stronach internetowych (Website de NIHONGO). Niektóre grupy zmierzą się także z rolą seiyu :)
Często jest tak, że brakuje nam jakiegoś słowa czy konstrukcji, ale nie powinno to uniemożliwić nam mówienia :) Zatem w marcu doskonalimy zdolności komunikacyjne w wyrażaniu swoich przeżyć, odczuć i oczekiwań.
W lutym ćwiczymy słownictwo i konstrukcje przydatne w podróży. Na zajęciach będzie też okazja dowiedzieć się więcej o miejscach wartych odwiedzenia w Japonii. Z zadań kreatywnych czeka nas 4 koma manga :)
W styczniu będziemy szlifować japoński w tematach związanych z japońskimi tradycjami. Będzie też okazja na wypróbowanie własnych talentów i możliwości :)
Temat przewodni zajęć w grudniu to pisanie w języku japońskim blogów, postów na fb itp.
Temat przewodni zajęć w listopadzie to gotowanie. W programie przydatne słownictwo i możliwość zaprezentowania przepisu na ulubioną potrawę po japońsku. Nie gotujesz? Może sprawdzone przepisy innych osób zachęcą Cię do eksperymentów w kuchni :)
☆Facebook⇒ AKARI- język japoński

Powrót do strony głównej: AKARI Nauka języka japońskiego i tłumaczenia.


Kursy japońskiego online

Nauka języka japońskiego online

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>